Quickoffice Uygulaması Kapanıyor

Google I/O 2014 etkinliğinin ardından, Google tarafından atılacak olan adımlar gün yüzüne çıkmaya başladı. Konferans çerçevesinde yenilenen tasarımı ile tanıtılan Google Docs servisinin yenilenmesiyle birlikte uzun zamandır kullanımda olan Quickoffice uygulaması kapanıyor. Yenilen Google Dokümanlar ile birlikte tüm özelliklerini Google Drive aktaran Quickoffice için sayılı günler kaldı.

Quickoffice

Quickoffice

Google, Quickoffice akıbeti hakkında bugün bir açıklama yaparak uygulamanın birkaç hafta içerisinde App Store ve Google Play Store‘dan kaldıracağını açıkladı. Google bünyesine 2012 yılında katılan Quickoffice, iOS ve Android cihazlar üzerinden Microsoft Office belgeleri oluşturmasına ve düzenlenmesini sağlamak için satın alınmıştı. Bu satış işleminin ardından uzun süredir kullanımda olan uygulama tüm özelliklerini Google Drive ile birleştirerek yolun sonuna geldi.

Muhtemel olarak önümüzdeki hafta içerisinde mağazalardan kaldırılacak olan Quickoffice uygulaması yüklü olan cihazlar üzerinde çalışmaya devam edecek. Ancak uygulama kaldırılacağı için artık güncelleme alamayacak ve uygulama yüklü cihazlarda kullanılabilse dahil güncelliğini yitireceği için belirli bir zamandan sonra hatalarla karşı karşıya kalınacağı göz önüne alınırsa kullanıcıların biran önce servis değişikliğine gitmeleri öneriliyor. Böylelikle Haziran 2012 yılında Google tarafından satın alınan Quickoffice uygulaması vadesi dolanlar kervanına dahil edilmiş oluyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status