Radyasyon internet Üzerinden Takip Edilecek

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 4 Kasım tarihinden itibaren radyon takibi e-Devlet aracılığı ile dileyen herkesin baz istasyon değerini ölçebileceğini bildirdi. Bundan böyle radyasyon internet üzerinden takip edilecek.

Baz İstasyonları İnternet Üzerinden Takip Edilecek

Baz İstasyonları İnternet Üzerinden Takip Edilecek

Sorgulamanın Pazartesinden itibaren e-Devlet şifresiyle gerçekleşeceğini belirten Bakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti;

Sorgulama yapmak isteyenler, harita üzerinde işaretledikleri veya seçtikleri bir noktaya en yakın baz istasyonunun ölçüm değerlerini görebilecek. Bu ölçüm sonuçları, daha önce BTK personeli veya kurumun ölçüm yetki belgesi verdiği kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen ölçümlerden oluşuyor.

Ayrıca Bakan Yıldırım gizlilik hakkındaki konulara değinerek bu konu hakkında da açıklamada bulundu;

Türkiye’deki kurulu olan 85 bin baz istasyonunun izninin olup olmadığı ve ölçüm yapılıp yapılmadığına ilişkin endişelerin dile getirildiğini belirterek, “Uuslararası standartlara uygun şekilde elektromanyetik alan ölçümlerinin yapılıyor ve sonuçlar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) veri tabanında mevcut. Şimdi bu verileri açıklıyoruz.

E Devlet Şifresi Nereden, Nasıl Alınır

e-Devlet Şifrenizi 2TL karşılığında PTT şubelerinden alabilirsiniz. İlk alımdan sonra, takip eden tüm şifre alımları 4TL olarak ücretlendirilir. Eğer yurt dışında iseniz, şifrenizi ücretsiz olarak konsolosluklardan temin edebilirsiniz. Şifrenizi unutmadığınız sürece yeniden almanız gerekmez. Şifre başvurusu yaparken geçerli bir kimliğiniz olması yeterlidir. Kimlik fotokopisi vermenize gerek yoktur. e-Devlet Kapısı çalışanları da dahil olmak üzere kimse şifrenizi göremez veya sizin adınıza şifre değişikliği yapamaz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status