Record Run Mobil Oyun incelemesi

Oldukça popüler olan ritim oyunlarının bir tanesi ile daha karşınızdayız. Daha önce Rock Band oyunuyla kitleleri kendisine hayran bırakan stüdyodan bir ritim oyunu daha piyasaya çıktı. iPhone ve iPad için geliştirilen bu oyunda her kullanıcı kendi müzik kütüphanesini kurabilmekte ve bu kütüphane üzerinden oluşturduğu müzikleri sergileyebilmektedir. Sizler için hazırladığımız Record Run mobil oyun incelemesi aşağıda yer almaktadır.

Record Run Kosu Oyunu

Record Run Kosu Oyunu

Oyunda dinlediğiniz şarkıya uygun olarak bir yol oluşturulmakta ve bu yol üzerinde karakterinizle yukarı aşağı ve sağa sola giderek engellerden kaçmaya çalışmaktasınız. Engellerin üstünden atlayarak ya da altlarından kayarak onları aşabilirsiniz. Eğer daha önce duymadığınız bir şarkı seçip oynamaya kalkarsanız ilk başta oyun biraz zor gelecektir fakat şarkıya alıştıkça ve ritmini iyi bir şekilde hissetmeye başladıkça, oyun daha kolay bir hale gelmekte. Oyunu oynarken favori şarkıları seçerseniz oldukça eğlenceli dakikalar yaşayacaksınız demektir.

Oyun genel olarak orta seviyede ve kendini tekrarlayan bir yapıda. Oyuncular oyun içerisinde bir yandan daha yüksek puan yapmak için uğraşmaya teşvik edilirken bir yandan da geçilmesi gereken yeni hedefler gösterilmektedir. Bu sayede farklı farklı şarkılar deneyerek daha eğlenceli dakikalar yaşamaya imkan veriyor. Fakat oyun içerisinde bütün şarkıları tekbir seferde arka arkaya kullanmak mümkün değil.

Record Run

Record Run

Oyun ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuş fakat ilerleyen seviyelerde daha farklı şarkılar seçebilmek için oyun içi satın almaları kullanmanız gerekmektedir. Bu satın almalarla birlikte karşınıza çıkan kilitleri açabilmektesiniz.

Oyun şu an için yalnızca iOS platformlarında çalışmakta fakat yapımcı şirketin yaptığı açıklamalara göre çok yakın bir zamanda Andorid platformlarında da oynanabilir hale getirilecek. Record Run her ne kadar karmaşık bir oyun gibi gözükse de alışıldığı zaman eski bir konsol oyun gibi basit ve eğlenceli bir hal alıyor. Bunun yanında kullanıcılara ait şarkılar da oyun içerisine kolay bir şekilde entegre edilebilmekte. Zaten bu durum Harmonix şirketinin yaptığı oyunlarının hepsinde mevcut olan bir özellik. Daha önceleri de Rock Band ve Guitar Hero’da aynı şekilde özellikler bulunmaktaydı.

Bir yandan müzik dinlerken bir yandan da oyun oynamak isteyen ve ritim oyunu sevenlerin Record Run oyununu da zevkle oynayacağına inanıyoruz.

Record Run koşu oyununu iPhone ve iPad için buradan indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status