Reddit’in CEO’su istifa Etti

Virginia Üniversitesi öğrencileri Steve Huffman ve Alexis Ohanian tarafından 2005 yılında kurulan ve Wired‘ın da sahibi olduğu Conde Nast yayınevi tarafından 2006 yılında satın alınan sosyal ağ sitesi Reddit’in CEO’su istifa etti. Nisan 2011‘den beri Reddit’in yönetim koltuğunda oturan CEO Yishan Wong görevinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. İstifa haberinin duyurulmasının ardından Reddit yatırımcılarından Sam Altman, Yishan Wong’un istifa gerekçesi olarak, şirketin ofisi yeni bir yere taşıma kararı almasından sonra Wong’un yönetim kurulu ile görüşme esnasında görüş ayrılığı sebebiyle aldığını belirtti.

Reddit Eski CEO Yishan Wong

Reddit Eski CEO Yishan Wong

Sam’in bu açıklaması bazı çevreler tarafından gariple karşılandı. Çünkü yarım milyar dolarlık bir şirketin CEO’sunun ofis değişikliğinden dolayı istifa etmesinin normal karşılanması pekte alışıldık değil. Daha sonra Wong, katıldığı bir etkinlikte Sam’in açıklamalarını Sam’in açıkladığı tüm gerekçeler doğrudur. Böyle bir sebep yüzünden istifa etmemin inanması güç geldiğini bende biliyorum ancak uydurma olsaydı, kesinlikle daha iyi bir sebep uydurabilirdik. ifadeleri ile doğruladı. Ayrıca Wong, ilk kez CEO’luk yaptığını belirterek, bu görevin oldukça stresli ve yorucu olduğunu, özel hayatına ciddi ölçüde olumsuz etki yaptığını da söyledi.

Yishan Wong’un istifa etmesinin ardından Reddit’in CEO’luk koltuğuna şirketin kurucu ortaklarından Alexis Ohanian oturacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status