E-Ticaret

Sahibinden.com neden açılmıyor?

Sahibinden.com uygulama ve web sitesi açılmıyor, sebebi ne? Milyonlarca kullanıcı siteye erişmekte güçlük çekiyor.

Sahibinden.com’a 3 Ocak sabah saatlerinden beri erişim sorunları yaşanıyor. Uygulama ve web sitesine erişimin kaybedildiği aktarıldı. Bunun üzerine şirketin sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili ilk açıklama geldi. Peki Sahibinden.com çöktü mü, neden açılmıyor?

Sahibinden.com’dan yeni açıklama!

“Medyada yer alan sahibincen.com alan adının başka bir kişi/firma tarafından satın alınmış olması, alan adının yenilenmemesi haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Alan adı hizmeti aldığımız firma sorunun en kısa sürede giderilmesi için gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Sahibinden.com’un ilk açıklaması

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Sahibinden.com, geçtiğimiz günden bu yana kapanmış durumda. Instagram hesabından yapılan açıklamaya göre, siteye erişim sağlanamamasının sebebi alan adı hizmeti sağlayan firma ile teknik bir sorun yaşanması. Bu da sitenin kapanmasına ve uygulamada sunucu sorunları yaşanmasına yol açtı.

Sahibinden.com konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Alan adı hizmeti sağlayan firmayla yaşadığımız teknik bir sorun nedeniyle platformumuza şu anda erişim sağlanamamaktadır. Sorunun en kısa sürede giderilmesi için ilgili firmanın çalışmaları devam etmekte olup konu çözüldüğünde yeniden bilgilendirme yapılacaktır” dedi.

Sahibinden.com’un alan adı kaydının 30 Aralık 2023’te bittiği ve yenilenmediği fark edildi. 2 Ocak itibarıyla alan kaydı uzatılmış olsa da, site ve uygulamanın hala açılmadığını belirtelim. Ancak bazı kullanıcılar yavaş da olsa uygulamaya girebildiğini ifade ediyor.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

E-Ticaret

Ülkemizde E-ticaret’in geldiği son durum. 2017 Yılı verilerine göre e-alışveriş.

Ülkemizde e-ticaret hacmi her geçen yıl katlanarak büyüyor. 2017 yılında e-ticarette enler ile karşınızdayız Sepet Ortalamasına Göre 5 ana Sektör
E-Ticaret Wordpress Wordpress Dünya

2018’de WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

WooCommerce son yıllarda büyük bir tanınırlık kazandı ve popülaritesi kimseden saklanmıyor. Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle dolu, dünyanın en sevilen