Samsung 2013 Yılında 40 Milyon Adet Tablet Sattı

Tablet sektöründeki artış bilgisayar üreticilerini düşündürmeye devam ederken, Samsung tablet sektöründeki satış rakamını açıkladı. Samsung 2013 yılında 40 milyon adet tablet sattı. Samsung akıllı telefonlarının ardından tablet sektöründe yakaladığı satış rakamları bilgisayar üreticilerini düşündürür nitelikte.

samsung-tablet

Samsung Tablet Satışları

Samsung’un 1. çeyrekte 9.1 milyon, 2. çeyrekte 8.4 milyon, 3. çeyrekte 10.5 milyon ve 4. çeyrekte 12 milyon tablet satarak 2013 yıl genelinde 40 milyon adet tablet satmış oldu.

Samsung’un sektörde en büyük rakibi olan Apple’ın ise 2013’ün son çeyreği hariç 50 milyona yakın iPad sattığı biliniyor. İki teknoloji devinin yakaladığı bu başarı bilgisayar sektörününde geleceğini düşündürüyor.

Tablet sektöründeki satışlar artış gösterirken, bilgisayar sektörü durgun geçmeye devam ediyor. Tabletlere artan yoğun ilginin bilgisayar satışlarına etkili olduğu bu dönemde Samsung’un yakaladığı bu başarı 2014 yılında da etkisi göstereceğini düşünebiliriz. Ama aynı durumu bilgisayar sektörü için düşünmek yanlış olur. Son zamanlarda artan tablet kullanımı ve bu artıştan rahatsız olan bilgisayar üreticileri bakalım 2014 yılında nasıl bir yol izleyecekler.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status