Samsung Apps isim Değişikliğine Gidiyor

Mobil platformun başarılı akıllı telefon üreticilerinden Samsung’un mevcut uygulama mağazası Samsung Apps isim değişikliğine gidiyor. Android mobil işletim sistemini en çok kullanan mobil üretici diğer Android cihazların erişemediği Samsung, Galaxy cihazlara özel olarak sunduğu uygulamalar, özel paket oyunlar ve özel içeriklerin yer aldığı uygulama mağazası isim değişikliğine gidiyor.

Uygulama mağazasının isim değişikline gitme sebebiyse Samsung Apps ismine sahip olması ile diğer Samsung cihazların erişime izni olmamaları ve bu durumda yanlış anlaşılmaya sebep olan mağaza, Samsung Galaxy Apps ismini alarak sadece Galaxy cihazlara hitap etmiş olacak.

Samsung Uygulama Magaza

Samsung Uygulama Magaza

Samsung cihaz sahiplerinin 2009 yılında kavuşmuş olduğu Samsung Apps özel uygulama mağazası böylelikle Samsung Galaxy Apps ismini alarak 1 Temmuz tarihinden itibaren Galaxy model cihazlarda kullanımda olacak.

Ancak Samsung kendi mobil işletim sistemi olan Tizen işletim sistemi için ise ayrı bir uygulama mağazası oluşturacağı ve mevcut Samsung Galaxy Apps mağazasında sadece Android platformuna özgü uygulamaların yer alacağı belirtiliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status