Samsung Fabrikası Soyuldu

Teknolojiye olan bağımlılığın artış sağladığı dönemde şok bir soygun haberi teknoloji bloglarının gündemine oturdu. Brezilya’da bulunan Samsung fabrikası soyuldu. Şok bir soygun haberi ile karşımıza çıkan Güney Kore’nin dev teknoloji şirketi Samsung‘un Brezilya’da bulanan fabrikası kimliği belirsiz kişiler tarafından soyulduğu ortaya çıktı. Filmleri aratmayacak bir türden soygun olayının yaşandığı fabrikada maddi zarar ise çok büyük.

Samsung Store

Samsung Store

Organize şekilde 20 kişilik bir grup tarafından soyulduğu tahmin edilen fabrikanın zararı ise tam tamına 6 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Soygunun detayları ortaya çıktıkça şaşkınlıkta arttığını söyleyebiliriz. Görgü tanıklarına göre film sahnelerini aratmayacak bu soygun 20 kişilik bir ekip tarafından 3 saat süren bir çalışma ile yaklaşık olarak 40.000 ürünü 7 tane kamyona yükleyerek kaçtıkları söyleniyor.

Samsung Brezilya Fabrika

Samsung Brezilya Fabrika

Filmleri aratmayacak türden gerçekleşen bu soygun hakkında mağdur taraftan yani Samsung’dan herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak teknoloji gündemini meşgul eden bu vahim olayda yaşanan hırsızlık vakasının asparagas olup olmadığı merak ediliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status