Samsung Galaxy A7 Resmi Olarak Duyuruldu

Uzun bir süredir teknoloji blogumuz da Samsung ile ilgili bir yazı paylaşmıyordum. Çünkü Samsung’un akıllı telefon üretimindeki hızına bir türlü yetişemiyor ve yaptığı ürün tanıtımlarına geç kalıyordum. Ancak son zamanlarda şirketin en ince telefonu olarak adını sıkça duyduğumuz Samsung Galaxy A7 resmi olarak duyuruldu. Bu duyurunun ardından ve uzun bir sonra Samsung ile ilgili yeni bir haberin de devamını getirmiş oluyorum. Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin bugüne kadar ürettiği akıllı telefonlara bakıldığında en ince telefon olma özelliğine sahip olan Galaxy A7’nin kalınlığı ise 6.3 mm.

Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7 Teknik Özellikler

Samsung Galaxy A7, şirketin bugüne kadar ürettiği telefonlara göre daha ince olmasının yanı sıra metal ile bütünleşik bir gövdeye sahip. Bu da bugüne kadar üretilen plastik gövdeli akıllı telefonlardan daha bir zengin görünüm sunuyor. Samsung Galaxy A7’nin teknik özelliklerinden bahsedecek olursak ve bu özelliklerden ön plana çıkanı ise 8 çekirdekli işlemci oluyor. Galaxy A7, tek SIM kart ve çift SIM kart desteğine sahip olacağını da belirtelim. Tek SIM kartlı modelde 32 Bit Exynos 5430 (4 adet 1.8 GHZ + 4 adet 1.3 GHZ çekirdek) işlemci yer alırken, çift SIM kartlı modelde ise 64 Bit Snapdragon 615 (4 adet 1.5 GHZ + 4 adet 1.0 GHZ çekirdek) işlemci yer alıyor. Bu her iki telefonda ise 2GB RAM ile 2600mAh batarya bulunuyor.

Galaxy A7’nin kamera özelliklerinden bahsedecek olursak, her iki modelde de 13 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamera bulunuyor. Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle birlikte gelen Samsung Galaxy A7’nin detaylı özelliklerini aşağıdaki görselde inceleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy A7 Teknik Özellikler

Samsung Galaxy A7 Teknik Özellikler

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status