Samsung Galaxy Round Resmen Tanıtıldı

Samsung’dan şaşırtıcı bir hamle daha, dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefon Samsung Galaxy Round resmen tanıtıldı. Samsung’un bir süredir beklenen telefonu kavisli OLED ekrana sahip akıllı telefon 5.7 inç ekran boyutuyla bu hafta içerisinde Güney Kore’de satışa sunulacak.

Samsung Galaxy Round Hakkında Tüm Bilgiler

Samsung Galaxy Round Hakkında Tüm Bilgiler

İlk bakışta Galaxy Note 3’ü anımsatan telefon donanımsal olarak da Note 3’e benziyor diyebiliriz. Aynı ekran ebadıyla gelen Round, Note 3’te olduğu gibi 5.7 inç 1080 piksel ekrana sahip. Fakat Samsung’un yeni akıllı telefonu OLED TV’ler gibi dikey eksende kavis yapıyor. Dünyada bir ilk olarak sağlanan bu ekranın ne tür bir avantajı olduğu şuan için bilinmiyor. Fakat aşağıda paylaşılan video baktığımızda bu özelliğin birçok işe yarayacağını kestirebiliyoruz. Özellikle telefon ekranı kapalıyken telefonu düz bir yüzeye koyduğumuzda, telefonun kavisli halde olduğunu görüyoruz ve yüzeyin üzerine eğdiğimiz zaman cevapsız arama, pil durumu, saat ve tarih gibi bilgilerin ekrana geldiğini ilk olarak görüyoruz. Bu görülen özelliğe ise Round Interaction olarak söz ediliyor.

Dünyanın İlk OLED Telefonu Galaxy Round

Dünyanın İlk OLED Telefonu Galaxy Round

Samsung Galaxy Round’ın Teknik Özellikleri

Boyut: 151.1 x 79.6 x 7.9 mm

Ağırlık: 154 gram

Ekran: 5.7 inç 1080p OLED

İşlemci: Qualcomn Snapdragon 800 (4 çekirdekli)

Platform: Android 4.3 Jelly Bean

Hafıza: 32GB dahili, microSD kart desteği

RAM: 3GB RAM

Pil: 2800mAh

Renk: Kahverengi

Samsung Galaxy Round’ın Kamera özellikleri

• Arka Kamera: 13 MP

• Ön Kamera: 2MP

Çok yeni ekran teknolojisi ile karşımıza çıkan Samsung Galaxy Round yukarıdaki teknik özelliklere sahip olacak. Şuan için sadece Güney Kore’de satışa sunulacak olan akıllı telefonun fiyatıysa 1.09 milyon won yani 2026 TL fiyata sahip olması bekleniyor. Samsung’un yeni gözdesi global pazarda yer alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy Round

Samsung Galaxy Round

Samsung Galaxy Round İlk Kavisli Erkan Özelliği Tanıtım Videosu

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status