Samsung Galaxy S5’in Arka Kapağı Neden Delikli?

Güney Koreli mobil üretici Samsung, 24 Şubat 2014 tarihinde WMC teknoloji fuarında düzenlenen etkinlik kapsamında tanıttığı yeni amiral gemisi Galaxy S5’in suya karşı dayanaklığının yanı sıra toz geçirmez özelliğinin de yer alması Samsung fanlarını sevindirmişti.

Fakat telefonun arka kapağındaki tasarım ise akıllarda soru işareti bırakmaya yetmişti. Çünkü, Samsung delikli kasa tasarımını daha önce piyasaya sürdüğü Galaxy SIII ve Galaxy S4 modellerinde olan kaygan arka kapakları Galaxy S5 için uygulamadı. Uygulamaması sebebiyle akıllarda durgunluk yaratan delikli arka kapak tasarımı hakkında Samsung nihayet beklenen açıklamayı yaptı.

Samsung Galaxy S5’in Arka Kapağı Neden Delikli?

Samsung Galaxy S5 Arka Kapak

Samsung Galaxy S5 Arka Kapak

Narin delikli desen arka panelde tatbike dildi ve zarif çerçeveye tutturuldu. Paneldeki küçük delikler görsel bir ritim uyguluyor. Kullanıcılar telefonun arka kısmına dokunduğu zaman parmaklarına dokunsal zevk verecek. Galaxy S5’te bulunan dolgulu malzeme ile kullanıcı elinde tuttuğunda bir güven hissedecek. Delikli kasası ile Galaxy S5, gerçekten sağlam bir tutuş sağlar.

Tasarım hakkında akıllara kalan bu soruya Samsung yukarıdaki açıklamayı yaparak, merak içerisinde beklenen konuyu ise aydınlatmış oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status