Samsung ve BlackBerry’den Satın Alma Açıklaması

Geçtiğimiz saatler içerisinde BlackBerry Şirketi’nin Samsung tarafından satın alınabileceğini sizlere buradaki yazımızda belirtmiştik. Bu haberimizin ardından Samsung ve BlackBerry’den satın alma açıklaması geldi. Konu hakkında hem Samsung hem de BlackBerry bir açıklama yaparak ortaya çıkan haberlerin asılsız olduğu ve iki şirket arasında söz konusu bir satın alma işlemi olmadığını resmi olarak belirtti. Şirketler tarafından yapılan açıklamanın sonucunda Reuters kaynağından gelen bilgilerde yalanlanmış oldu.

Samsung

Samsung

Samsung Açıklaması:

Samsung yetkililer yaptığı açıklamanın içerisine bakıldığında, gündemlerinde BlackBerry’i şirketini satın almak gibi bir durumlarının olmadığı ve 7.5 milyon dolar gibi bir teklifinde söz konusu olmadığı belirtiliyor.

BlackBerry Açıklaması:

BlackBerry cephesinden yapılan açıklamanın içeriği ise, Samsung tarafından kendilerine yapılan teklifin doğru olmadığı ve böyle bir teklifin yapılması dahilinde, şirketin şu zamanda bu satın almaya sıcak bakmayacağı belirtiliyor.

İki şirket tarafından yapılan açıklamalar sonucunda yalanlanan satın alma sonrası iki şirketin de hisse durumlarında nasıl bir değişiklik yaşanacağı merak ediliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status