Samsung’dan Metal Kasalı Akıllı Telefon Geliyor

Ortalama her ay yeni bir akıllı telefon tanıtan Samsung’dan metal kasalı akıllı telefon geliyor. Mobil cihaz üretiminde hatırı sayılır bir yere sahip olan Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin günümüze kadar çıkardığı telefonlarda metal kasa yerine plastik gövdeden oluşan kasa yapısını tercih ediyordu. Hızla gelişen mobil pazarda artık plastik gövdeye sahip cep telefonların yerini metal kasalı telefonlara bırakmasına ramak kalmışken Samsung’dan metal kasalı bir telefon beklemek pek şaşırtıcı değil. Her ne kadar bugüne kadar metal kasaya sahip telefon üretimi yapmamış olsa da artık kullanıcılar şirketten metal bir yapıya sahip akıllı telefon bekliyor.

Samsung Galaxy Alpha on

Samsung Galaxy Alpha ön yüz

Nihayet Samsung fanlarının merakla beklediği metal kasaya sahip Galaxy Alpha’nın ilk görüntüsü teknoloji bloglarına sızdırıldı. Muhtemelen Samsung’un ilk metal kasalı akıllı telefon modeli olacak olan Galaxy Alpha önümüzdeki günlerde resmiyet kazanabilir. SamMobile tarafından görüntülenen metal kasalı Galaxy Alpha’nın tasarımı daha çok Note 3’e benzemesi gözlerden kaçmıyor. Ancak metal kasaya sahip akıllı telefonun teknik özellikleri ise Galaxy S5’e daha yakın. Galaxy Alpha’nın 4.7 inç ekran, 32 GB dahili hafıza, nano SIM ve 4G gibi temel özelliklerden oluşuyor.

Samsung Galaxy Alpha arka

Samsung Galaxy Alpha arka yüz

Samsung’un Galaxy S5 modeli ile tanıttığı kalp izi sensörü sızdırılan görselde yer almıyor. Ayrıca yine Galaxy S5 ile hayatımıza giren deri kaplamalı arka tasarım metal kasalı Galaxy Alpha’da yer aldığını da görüyoruz. Fakat bir önceki modelde olduğu gibi Samsung yeni telefonuna da parmak izi okuyucu yerleştirmiş durumda. Ayrıca söylenenler doğruysa metal kasalı Alpha’da microSD kart yuvasının yer almayacağı yönünde. Samsung Galaxy Alpha’nın resmi olarak tanıtımını ise Ağustos ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status