Samsung’dan Tablet Telefon Tanıtıldı

Günümüzde farklı ekran ebatlarına sahip akıllı telefonların üretimine başladığı şu dönemde Samsung’dan tablet telefon tanıtıldı. Güney Koreli şirketinin 7-inç ekran büyüklüğüne sahip telefon ve tablet karışımındaki cihazı tüketiciye hem telefon hem de tablet deneyimi sunmayı hedefliyor. Uzun süredir teknoloji bloglarını meşgul eden büyük ekranlı telefon/tablet modelin sızıntı haberleri nihayet doğrulandı.

Galaxy Tab Q

Galaxy Tab Q

Samsung’un tablet kategorisinde yer verdiği SM-T2558 kod ismine sahip Galaxy Tab Q resmi olarak duyurmuş oldu. Tablet sınıfındaki akıllı telefonun özelliklerinden bahsedecek olursak, Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle çalışan 7-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran, 1.2GHz’de çalışan dört çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 16GB dahili depolama, 8MP arka kamera, 2MP ön kamera, microSD kart desteği Bluetooth 4.0, USB 2.0, çoklu uygulama çalıştırma, deri görünümlü arka kapak ve 3.200mAh kapasiteli batarya gibi başlıca özelliklere sahip cihazın kalınlığı 8.9mm, ağırlığı ise 250 gramdan oluşuyor.

Samsung Galaxy Tab Q

Samsung Galaxy Tab Q

Daha önce de dediğimiz gibi mobil sektörde ortalama her ay yeni bir cihaz tanıtımını yapan Samsung ilk olarak Galaxy Tab Q modelini Çin’de China Mobile ve China Unicom operatörleri aracılığı ile satışa sürecek olan cihazın fiyatı hakkında açıklama yer almıyor. Ürünün dünya çapında satışa çıkıp çıkmayacağı da henüz resmiyet kazanmış değil.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status