Samsung’un Mobil Uygulamaları Kullanılmıyor

Android platformunun vazgeçilmez oyuncularından birisi olan Samsung cihaz üretiminde sınıfı geçerken uygulama kısmında sınıfta kaldığı ortaya çıktı. Yapılan araştırmalar sonucu Samsung’un mobil uygulamaları kullanılmıyor olması gün yüzüne çıktı.

Araştırma şirketi Strategy Analytics tarafından yapılan araştırmalara göre Samsung’un piyasada birden fazla bulundurduğu cihazların içerisinde yer alan uygulamaların pek fazla kullanılmadığı hatta Bloatware isimli uygulamanın ise neredeyse bu zamana kadar hiçbir kullanıcı tarafından kullanılmadığını belirtti.

Galaxy S3 ve S4 kullanıcılarından oluşan 250 kişilik bir anket katılımında bir aylık bir takip sonucunda alınan verilere göre kullanıcılar en az ve en çok hangi uygulamaları kullandıkları ortaya çıktı.

Ortaya çıkan sonuçlara bakıldığında Samsung’un içerisinde yer alan birçok uygulama kullanılmamakta. Kullanıcıların yüklediği uygulamaların kullanım oranı ise mevcut uygulamalara göre hayli bir yüksek seviyede. Bu uygulamalardan Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağ platformları ön planda yer aldığını görüyoruz.

Samsung’un cihazlarındaki uygulama kullanım oranı;

Samsung Uygulama Kullanim

Samsung Uygulama Kullanım Oranı

Sosyal platform uygulamalarının ardından Google’ın birçok servislerine bakıldığında Samsung’un uygulamalarından çok kullanıldığı görünüyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status