Şarj Süreleri iOS 7.1.1 ile Uzuyor

Şarj süreleri üzerinde çalışan firmalardan biri olan Apple, geçen sene Haziran ayında piyasaya sürdüğü iOS 7 için yeni bir güncelleme gerçekleştirdi.  Düzenli olarak güncellenen iOS 7 işletim sistemi son yedi ayda tam 8 kez güncellenerek kullanıcıların konforunu yükseltmeyi başardı. Son olarak yeni güncellemeyle birlikte şarj süreleri iOS 7.1.1 ile uzuyor.

iOS 7.1.1

iOS 7.1.1

En son yapılan güncelleme ise iPhone 4’te yaşanan bazı sıkıntılar sebep oldu. Özellikle stabilite sorunları yaşanan telefondaki diğer sıkıntılar da yapılan güncelleme sayesinde çözüme kavuşturulmuş oldu. İşlemci performansı da artan telefon iOS 7’de yapılan son güncelleme olan iOS 7.1.1. sayesinde çok daha işlevsel özellikler kazanırken, aynı zamanda hızlı çalışan bir arayüz de kullanıcılara sunulmuş oldu. 22 Nisan’da yapılan güncelleme ile iPhone 5S telefonlarına getirilen bir başka özellik ise parmak okuma olarak bilinen ve kullanıcıya son derece büyük bir konfor sunan TouchID isimli sensör oldu. Bu iyileştirme sayesinde, telefon güvenliği konusunda kişiselleştirme konusunda da önemli bir adım atıldı.

Kullanıcıları memnun eden iOS 7.1.1 güncellemesi telefonun batarya süresi ile ilgili de iyileştirme sundu. Pek çok testte bekleme süresinde öncekine oranla % 25 civarında bir iyileştirme söz konusu. Bataryanın ömrünün çok uzun olmaması yüzünden yaşanan sorunlar da bu güncelleme sayesinde büyük ölçüde giderilmiş oldu.  iOS 7.1.1 güncellemesi yapmadıysanız manuel olarak da telefonunuzdaki yazılım güncelleme seçeneğini kullanarak yapabilirsiniz. Jail break yapmak isteyenler ise 7.0.6 sürümünü yükseltmeden bekleyebilirler.

5 Yorumlar

  1. cihat aslan 6 sene önce
    • Ahmet 6 sene önce
  2. cihat aslan 6 sene önce
    • Ahmet 6 sene önce
  3. cihat aslan 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status