Seagate Technology, XYRATEX’i Satın Alıyor

Sabit disk ve depolama alanındaki başarısıyla ile tanınan Seagate Technology yeni yıla veri depolama çözümleri sunan XYRATEX firmasını satın alarak başlıyor. Sabit disk teknolojisinin önde gelen firması Seagate, XYRATEX için 374 milyon doları gözden çıkardığı ve tarafların anlaşma sağlandığını resmi olarak devir işlemlerin 2014 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleşeceği söyleniyor.

Seagate Technology, XYRATEX’i Satın Alıyor

Seagate

Seagate

XYRATEX’i bünyesine katacak olan XYRATEX, sabit disk sürücülerinden ziyade kurumsal depolama sektörüne de el atmış olacak. XYRATEX son zamanlarda gelirlerinin bir çoğunu Kurumsal Veri Depolama sistemlerinden sağlıyor. Bunu yüzde 26 oranla ise HDD Ekipmanlarından sağladığı gelir ön plana çıkıyor.

Seagate’in XYRATEX’i satın almasıyla tedarik ve üretim gücünün artacağını belirtmek isteriz. Seagate sabit disklerinde artık XYRATEX depolama ekipmanlarını kullanarak sabit disklerdeki test süresi daha hızlı bir hale gelmiş olacak.

Seagate’in XYRATEX’i satın almasının ardından sabit disk sektörünün diğer iki dev ismi Western Digital ve Toshiba bu satın alma karşısında, bakalım nasıl bir yol izleyecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status