Seçmen Sorgulama Uygulamaları Yayınlandı

2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimi Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilk turu 10 Ağustos 2014 Pazar günü, seçimin ikinci tura kalması durumunda ise ikinci oylama 24 Ağustos 2014 Pazar günü olarak belirlenmesinin ardından oy kullanacak vatandaşlar için Cumhurbaşkanlığı seçmen sorgulama uygulamaları yayınlandı. Mobil platformlar üzerinden nerede oy kullanacağınızı gösteren bu uygulamaları aşağıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Cumhurbaskanligi Secimi 2014

Cumhurbaşkanlığı Secimi 2014

YSK‘nın resmi seçmen sorgulama uygulaması olan “Seçmen Sorgulama” uygulaması Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte iOS, Android ve Windows Phone platformları için mobil uygulama mağazalarındaki yerini almış durumda. Her platform için aynı tasarıma sahip olan uygulamadan seçmen sorgulaması yapabilmeniz için sizden aşağıdaki bilgileri girmenizi istemekte.

Seçmen sorgulaması yapabilmeniz için gerekli bilgiler;

  • TC Kimlik No
  • Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl
  • Cilt No
  • Aile Sıra No
  • Sıra No

Yukarıdaki bilgileri doldurduğunuz zaman seçmen sorgulama uygulaması size nerede oy kullanacağınızı açıklıyor. Seçmen Sorgulama uygulamasını iOS platformu için buraya, Andorid platformu için buraya ve Windows Phone platformu için ise buraya tıklamanız yeterli.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status