Sesli Arama Özelliği Yakında WhatsApp’a Geliyor

Facebook tarafından satın alınan mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘tan kullanıcıları sevindirecek haber Mobil Dünya Kongresi’nden geldi. WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum, MWC 2014 etkinliğinde bir açıklamada bulunarak 465 milyon kullanıcıya ulaşan WhatsApp’ın önümüzdeki aylarda sesli arama özelliğine kavuşacağını açıkladı.

Sesli Arama Özelliği Yakında WhatsApp’a Geliyor

BBM, Skype, Line ve birçok rakibinin uzun süredir kullandığı sesli arama özelliği nihayet WhatsApp’a geliyor. Geç bile kalan sesli arama özelliği 2014’ün ikinci çeyreğinde Android ve iOS platformlara sonrasında Nokia ve BlackBerry cihazlarda kullanıma sunulacağı Jan Koum tarafından resmi olarak duyuruldu.

Jan Koum MWC2014

Jan Koum MWC2014

Ayrıca WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum, Facebook tarafından satın alınmasından sonra kullanıcılarının azaldığı hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğu, bu haberlerin tersine Facebook tarafından satın alınmasından sonra WhatsApp’a 15 milyon yeni kullanıcı kayıt olduğunu belirtti.

Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan WhatsApp, bu haberin ardından teknoloji gündemini bir süre daha meşgul edeceğe benziyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status