Shadow Defender Kurulumu Resimli Anlatım

Bilgisayar kullanıcıları için biçilmiş kaftan olan sistem koruma programlarının dan Deep Freze alternatif olarak gösterilen Shadow Defender sistem koruma ve restorasyon programının resimli olarak kurulumu ve ayarlarını sizlerle paylaşacağız.

Shadow Defender Kurulumu Resimli Anlatım

Öncelikle programı kullanmak için http://www.shadowdefender.com/download.html adresinden ücretli veya deneme sürümü olarak elde edebilirsiniz. Yine aynı sayfa içerisinde Türkçe dil desteğini indirip, Shadow Defender kurulumunun ardından kurulum yaptığınız Shadow Defender dizine girip indirdiğiniz Türkçe “res.ini” dosyasıyla değiştirip Türkçe dil yapabilirsiniz.

Shadow Defender kurulumunu ve Türkçe yaptıysanız şimdi kurulum sonrası ayarlarına geçelim. Bu konuda aşağıda verilen görseller yardımıyla Shadow Defender programını rahatlıkça ayarlarını yaparak kullanabilirsiniz.

Shadow Defender kurulumun ardından bilgisayarınız sağ alt köşesi/bilgisayar saatinin yanında bulunan Shadow Defender simgesine tıklayıp ürününüzü entkinleştirin. Ürün etkinleştirmeden sonra program ayarlarına geçelim.

Şimdi sistem koruma ve restorasyon programının inçe kullanım ayarlarını yapalım.

Shadow Defender Yönetici Ayarı

Shadow Defender programını açıp 3- “Yönetici” kısmına geçelim, 4- Şifre kontrolünü aktifleştir “Yeni Şifre Oluştur” görsel yardımıyla programımıza bir şifre oluşturalım. Görselde bulunan 5. kısımda bulunan alanları aynı şekilde bırakabilirsiniz.

Shadow Defender Mod Ayarı

Bu bölüm bilgisayarınız sistem koruma ve restorasyon ayarlamasıdır. Görselden yardım alarak 6- “Mod Ayarı” kısmına giriş yapın. 7-“Normal Mod” programınız sarı renkli olarak aktif olmadığını belirtir. Eğer siz bu modda sadece harddiskiniz bir bölümü korumaya alacaksanız, C-D olarak seçip 8-“Gölge Moduna Gir” seçeneğini seçip sistem korumasını başlatmış olursunuz.

Bilgisayarınızı Gölge Moduna alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken 9-“Ön yükleme yaparken Gölge Moduna gir” seçeneğini seçip 10-“Tamam” demeniz.

Bilgisayarınız Gölge Moduna girdiğini tekrar Shadow Defender Mod Ayar kısmına göz attığınızda mevcut durumun Gölge Modunda ve harddisk bölümlerin mavi renk aldığını görüyoruz.

Shadow Defender Gölge Modundan Çıkmak

Shadow Defender gölge modundan çıkarken dilerseniz harddisk bölümlerini seçip ilgili bölümleri 11-“Gölge Modundan” çıkarabilirsiniz. Yada bilgisayarınızı 12-“Tüm Gölge Modlarından” çıkarabilirsiniz.

Bilgisayarınızı “Tüm Gölge Modlarından çık” derseniz bilgisayarınız yeniden başlatma isteyecek. Burada 13-” Şimdi Gölge Modundan çık ve önyükleme yap” seçeneğini seçip -14″Tamam” dediğinizde bilgisayarınız yeniden başladığında “Gölge Modundan” çıkmış olacak.

Shadow Defender Dosya Hariç Listesi Ayarı

Shadow Defender programının en sevilen yönlerinden bir tanesi “Dosya Hariç Listesi” oluşturma. Bu bölümde bilgisayarınızda bulunan herhangi bir dosyayı ve klasörü “Gölge Modu” dışında bırakabilirsiniz.

7 Yorumlar

  1. Alihan 6 sene önce
  2. Burak 6 sene önce
    • Ahmet 6 sene önce
  3. mehmet çeltik 6 sene önce
    • Ahmet 6 sene önce
    • ibrahim 5 sene önce
  4. ali can 3 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status