Shazam İle Çalan Şarkının Adını Bul

Akıllı telefonlarla birlikte gelişen uygulamalarda günlük yaşantımızı kolaylaştırmaya devam ediliyor. Bugün sizlere radyoda veya yolda yürürken mağazalarda çalan kulağımıza hoş gelen fakat parçanın adını bilemediğimiz için aklımızı kurcalayan şarkının ismini nasıl bulabileceğinizi açıklayacağım.

Shazam İle Çalan Şarkının Adını Bul

Shazam İle Çalan Şarkının Adını Bul

Çevremizde çalan şarkının adını ise Shazam isimli ücretsiz akıllı telefon uygulamasıyla bulacağız. Shazam müzik çalan her ortamda uygulamayı başlattığınız takdirde müzik ortamını taramaya başlar ve kısa bir süre içerisinde çalan şarkının adı dahil tüm albüm bilgilerini bize sunar.

Shazam

Shazam Kullanımı

Ayrıca Shazam sayesinde bulduğunuz şarkıları otomatik olarak YouTube üzerinde seyredebilir veya ilgili yerden satın alabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapabilmek için sadece akıllı telefonuz veya tabletiniz internet bağlantısına ihtiyaç duyacağını unutmayalım. Bu işlemin yanı sıra Shazam’da yerel etiketleme özelliği de yer alıyor. Böylelikle herhangi bir yerde çalan şarkıyı etiketlediğiniz takdirde 30 dakikada bir yenilen harita üzerinde çalan şarkıyı etiketleyen kullanıcılar ve çalan şarkı gözüküyor.

Shazam iPhone Versiyonu

Shazam iPhone Versiyonu

Artık Shazam ile ismini bilemediğiniz tüm çalan şarkıların adını kısa bir süre içerisinde taratıp öğrenmiş olacağız. Eğer sizde Shazam uygulamasını ücretsiz olarak iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlarınıza yüklemek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak elde edebilirsiniz.

Ücretsiz olarak iOS için buraya, Android için buraya ve Windows Phone için buraya tıklamanız yeterli.

2 Yorumlar

  1. Sezen 6 sene önce
  2. Alone 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status