Siber Saldırının Son Kurbanı Sony Oldu

Siber saldırının son kurbanı Sony oldu. Bu yıl teknoloji şirketlerinin başı siber saldırılarla dertte. Apple’ın iCloud servisini kullanan ünlülerin iCloud hesaplarının ele geçirilmesi ile başlayan sürece Snapchat, Dropbox, Ebay, Avrupa Merkez Bankası ve son olarak geçtiğimiz haftalarda HSBC Türkiye Bankası’na siber saldırı düzenlenmiş ve düzenlenen saldırıda 2.7 milyon müşterinin kart bilgileri çalındığı banka tarafından açıklanmıştı.

Sony Pictures Hacker Saldırısına Uğradı

Sony Pictures

Sony Pictures

Aralarında popüler internet sitelerin yanı sıra teknoloji devlerinin de maruz kaldığı siber saldırının son kurbanı ise ünlü Japon teknoloji devi Sony’nin yan kuruluşu olan Sony Pictures oldu. Sony Pictures’ın bilgisayar sistemine sızan bilgisayar korsanları dört yeni filmin DVD kopyasını ele geçirdi. Aralarında daha peyazperdeye yeni çıkmış ve çıkmaya hazırlanan Fury, Annie, Mr. Turner ve Still Alice filmleri yer alıyor. Bu dört yeni filmi ele geçiren Hacker grubu filmlerin DVD versiyonlarını Torrent sitelerinde yayınlamaya başladılar.

Fury Filmi

Fury Filmi

Sony Pictures’a yapılan siber saldırının Pazartesi günü başladığı ve gün boyunca devam eden saldırılar sonucunda şirketin bilgisayar ağının çökmesinin yanı sıra 11000 GB büyüklüğünde verinin hacker grubu tarafından ele geçirildiği söyleniyor. Çalınan bu verilerin içinde dört yeni filmin yanı sıra e-posta yazışmalarından tutun Sony Pictures’ın bilişim teknolojileri sistemlerine kadar bilgi veren verilerin ele geçirildiği Torrent Freak isimli internet sitesi tarafından açıklandı. Sony üzerinde yaşanan bu siber saldırının üzerinden bir gün geçmesine rağmen şirket tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmaması bizleri düşündürüyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status