Skype’ın Web Versiyonu Duyuruldu

Microsoft‘un sesli ve görüntülü konuşma servisi Skype’ın Web versiyonu duyuruldu. Uzun süredir Outlook üzerinden kullanılmakta olan Skype artık Internet Explorer, Chrome, Firefox ve Safari gibi Web tarayıcıları aracılığı ile program indirmeye gerek kalmadan kullanılabilecek. Windows Live Messenger‘ın kapatılmasının ardından sürekli yenilen Skype’ın Web versiyonunu kullanmak isteyen kullanıcılar Skype.com adresi üzerinden sesli ve görüntülü konuşma hizmetinden yararlanacak.

Web için Skype

Web için Skype

Microsoft’un Web üzerinden sunduğu Skype, gelişmekte olan WebRTC API aracılığı ile sunulacak. WebRTC özelliği ile sohbet özelliğini geçtiğimiz haftalarda Mozilla’nın da Firefox internet tarayıcısı ile çalışan sohbet servisini tanıtmış ve yakın zaman içerisinde tüm kullanıcılara Firefox internet tarayıcısı üzerinden sesli ve görüntülü konuşma yapabileceği müjdesini vermişti. Mozilla’nın ardından yazılım devi Microsoft’ta sohbet servisini WebRTC API aracılığı ile kullanıma sundu.

İlk aşamada belirli kullanıcı grupları için aktif olacak olan Web için Skype versiyonu önümüzdeki aylarda tüm kullanıcı gruplarının kullanımına sunulması bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status