Skype’te Grup Halinde Görüşmek Artık Ücretsiz

İnternet üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan Skype’te grup halinde görüşmek artık ücretsiz oldu. Microsoft, yıllara meydan okuyan görüntülü konuşma servislerinden Messenger’ı kapatmasının ardından elindeki tüm kozları kullanma başladığı Skype’ta yeni bir dönem daha başlattı.

Bugüne kadar kullanıcılarına 8,99 dolardan aylık ücrete tabi tuttuğu grup içi video görüşmesini bundan sonra PC, Mac ve Xbox cihazlarından erişim yapan tüm kullanıcılar ücretsiz bir şekilde faydalanacak.

Skype Grup Sohbeti

Skype Grup Sohbeti

Yazılım devinin neden böyle bir karar aldığı belirsizliğini koruyor olsa da son zamanlarda popüler arama motoru Google’ın görüntülü servislerinden Hangouts gibi birçok alternatifin ücretsiz hizmet vermesinin etkisi olduğunu düşünmek zor değil.

Ücretsiz hale gelen Skype grup sohbeti, 10 kullanıcıya kadar toplu görüşme imkanı sunarken ayrıca 5 kişilik bir grupta görüntü kalitesi daha başarılı olduğunu belirtiliyor. Microsoft, Skype için sunduğu ücretsiz grup sohbette günlük 10 saat, aylık ise 100 saat sınırlaması ve en fazla 4 saat kesintisiz görüşme imkanı sunuluyor. Yukarıda verilen kotaların aşılması durumunda video kapanacak ve görüşme yarıda kesileceğini belirtelim.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status