Snapchat için 4 Milyar Dolar Teklif

Teknoloji dünyasında son zamanlarda garip olaylar yaşanmakta. Bir tarafta mali kriz çeken mobil platform üyeleri ve bir taraftaysa sürekli gelişen gücüne güç katan İnternet sektörünün dev isimleri yeni satın almalar için bir birleriyle yarış içerisindeler.

Snapchat

Snapchat

Şu aralar büyük teknoloji siteleri fotoğraf paylaşım sitesi Snapchat için bol sıfırlı teklifler etmekte. Bu tekliflerden bir tanesi geçtiğimiz ay içerisinde mobil veri dengeleme uygulaması Onavo’yu satın alarak internet sektöründe elini güçlendirmeye hedefleyen Facebook, Snapchat için 3 milyar dolarlık satın alma teklifi gönderdi. Fakat bu teklif Snapchat tarafından aynen geri çevrildi.

Facebook’un teklifi olumsuz çıkmasının ardından gözler diğer sektörün dev ismi Google’a çevrildi. Google’un Snapchat için 4 milyar dolar teklif ettiği internet medyasına bomba gibi düştü. Bu bol sıfırlı teklifinde aynı şekilde geri çevrilmesi yine bir şok etkisi yarattı. Bol sıfırlı tekliflerin red edilişinin arından gözler fotoğraf paylaşım sitesi Snapchat tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi.

Snapchat Mobil Uygulama

Snapchat Mobil Uygulama

Snapchat kurucularından ve CEO Evan Spiigal, birkaç teklifin daha red edildiğini açıklarken bu red edilmenin arkasında ise “Snapchat uygulamasına olan güvenlerin olduğu ve ileri zamanda daha iyi bir yerlere gelebileceklerini ifade ederek” gelen teklifleri kabul etmediklerini belirtti.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status