Snapchat Reklam Yayınlamaya Başladı

Geçtiğimiz günlerde hacker’ların tekrar saldırısına uğrayan ve bu saldırıda 100 binden fazla fotoğraf ve videonun da yer aldığı 13 GB veriyi çaldıran Snapchat reklam yayınlamaya başladı. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devlerinin oluşturduğu internet trafiğinin gelir kapısı olan reklam yayınlanmasını son olarak Snapchat’te başvurdu. Fotoğraf ve videolu mesajlaşma uygulamasının ilk reklamı ise Ouija adlı korku filmine ait.

Snapchat Reklam

Snapchat Reklam

Snapchat, resmi blog sayfası aracılığı ile duyurduğu reklam gösterimi hakkında yaptığı açıklama ise, ”reklamların itici ve hedef kitleye yönelik olmalarından çok eğlenceli ve bilgilendirici olmasının amaçlandığı” ayrıca ”reklamların kişisel mesajlaşmaların içinde yer almayacağı” konusunda net bir açıklamalarda bulunarak takipçilerini bilgilendirmiş oldu.

Snapchat’in reklamını yaptığı korku filmin fragmanı;

Snapchat reklamları şu an için ABD sınırları içerisinde aktif bir şekilde gösteriliyor. Ancak reklamların küresel alanda gösterilip gösterilmeyeceği konusunda karar vermenin henüz erken olduğu belirtiliyor. Ayrıca gösterilecek reklamlar için kullanıcı hakkında veri toplanmayacağı söyleniyor. Son zamanlarda hacker’ların saldırısı ile zor günler geçiren Snapchat’in yüzü reklamlarla gülecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status