Snapchat’e Gelen Spam Mesajlardan Kurtulmak

Fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat’in şu aralar başı saldırılardan kurtulmuyor. Bir süre önce 4 milyon 609 bin 612 kullanıcı hesabına ait cep telefonu numarası ve kullanıcı adlarını bilgisayar korsanlarına kaptıran Snapchat, şimdide spam saldırıların hedefi oldu.

snapchat-teklif

Snapchat Mesaj Ayarları

Arka arkaya gelen bu saldırılar Snapchat kullanıcılarını çileden çıkarmaya başlamış durumda. Yaşanan bu saldırılar karşında kullanıcılarından özür dileyen fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat, yaşanan bu olayların normal olduğunu hızla büyümekte olan bir platform için bu tarz olayların olması normal olduğunu belirtiyor.

Snapchat’e Gelen Spam Mesajlardan Kurtulmak

Bazı kullanıcılar tarafından son derece rahatsız edici olan spam saldırıların kapanmasına bir çözüm var. Snapchat‘e gelen spam saldırısından kurtulmak için yapmanız gerekenler şöyle;

Snapchat Spam Mesaj Kapatma

Snapchat Spam Mesaj Kapatma

Yukarıda paylaştığımız görselin yardımıyla, ilk önce Snapchat ekranınızın sağ üst köşesinde yer alan (çark şeklinde olan) ”Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ”Ayarlar” menüsünde yer alan ”Kim Yapabilir” sekmesini buluyoruz ve altında yar alan ”Bana Snap Gönder” ve ”Hikayelerimi Göster” seçeneklerini sırasıyla tıklıyoruz ve açılan sekmede ”Arkadaşlarım’‘ seçeneğini işaretliyoruz. Bu adımdan sonra size sadece kişi listenizde ekli olan arkadaşlarınız mesaj atabiliyor. Böylelikle Snapchat’e gelen spam mesajlardan kurtulmuş oluyoruz.

Yukarıdaki anlatım iOS platformu için olup aynı işlemleri Android platformu içinde rahatlıkça uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Sare baykal 3 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status