Snapseed ile Fotoğraflarınızı Düzenleyin

Bilindiği gibi yakın bir zamanda Google, Nik Software firmasını satın almıştı. Bu işlemin ardından firmanın daha önceden iOS platformları için satışa çıkarmış olduğu uygulamalarının en beğenilenlerinden olan Snapseed’i Android işletim sistemi için de kullanılabilir hale getirme çalışmalarına başlayan Google, 1-2 ay içerisinde bunu başardı. Şu an için piyasada bulunan en iyi ve en kullanışlı fotoğraf düzenleme uygulaması olan Snapseed ile fotoğraflarınızı düzenleyin. Ayrıca fotoğraf düzenleme uygulaması pek çok ödül sahibi. Bu ödüller arasında iPad üzerinde kullanılabilen en iyi uygulama olma özelliği de bulunan Snapseed, bu başarısının ardından Google’ın dikkatini çekmişti ve zaman kaybetmeden Google yetkilileri tarafından satın alınmıştı.

Snapseed

Snapseed

Piyasada pek çok fotoğraf düzenleme uygulaması bulunmasına rağmen bu uygulamaların neredeyse hepsi aynı özellikler taşımakta. Sadece dış görünüş ve tema özellikleri ile birbirlerinden ayrılabilen bu uygulamaların arasında Snapseed farklı çalışma şekli ile sıyrılmaktadır. Snapseed, kullanıcılarına yeni olanaklar sağlamasıyla da beğenileri üzerinde toplamayı başarabilmekte. Öyle ki artık sadece Instagram üzerinde değil hemen hemen tüm sosyal ağlarda bu uygulama sayesinde düzenlediğiniz fotoğraflarınızı çevrenizdeki insanlarla paylaşabileceksiniz.

Snapseed Ekran

Snapseed Ekran

Uygulama üzerinde fotoğrafları düzenlemek için sadece Snapseed’i açıp yeni bir fotoğraf çekerek ya da daha önce var olan bir fotoğrafı galeriden seçerek düzenleme işlemine başlayabilirsiniz. Snapseed’i kullanırken fotoğraflarınız ana ekranda en çok yer kaplayan öğeler olmakta. Fotoğrafların hemen alt kısmında ise menü bulunmakta. Bu menü üzerinde birden çok özellik butonu var ve bu butonlar sayesinde fotoğraflarınız üzerinde oynama yapmanıza imkan verilmekte. Yaptığınız değişiklikler bittikten sonra sağ ok tuşuna basıp fotoğrafınızı bu haliyle kaydedebilirsiniz. Kaydetme işleminden sonra uygulama otomatik olarak ana ekrana dönüyor ve başka işlemleriniz için hazır hale geliyor.

Snapseed Paylas

Snapseed Paylas

Snapseed üzerinden düzenlediğiniz fotoğrafları sosyal ağlarda paylaşmak isterseniz, sağ üstte bulunan butona tıklayıp, Open In seçeneğine basıp, paylaşmak istediğiniz platformu seçmeniz yeterli olacaktır. Fotoğrafınızı sosyal ağınıza en son şeklini verdikten sonra paylaşabilirsiniz artık. Bu uygulamanın en güzel yanlarından birisi de hiç kuşkusuz çoğu zaman neredeyse hiçbir Instagram filtresini kullanmak zorunda olmadan fotoğraflarınızı paylaşabilmeniz.

Snapseed Tanıtım Videosu

Snapseed uygulamasını iOS için buraya, Android için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status