12.7 C
İstanbul
29/11/2023
NetworkSunucu

Son Ek Proxy’leri

Son ek proxy’leri, diğer proxy’lere kıyasla daha az kullanılır. Sayfayı sindirmek ve geri tükürmek için PHP kullanmak yerine, DNS joker karakterini kullanır. DNS, karmaşık adresleri çeşitli alanlara değiştiren bir alan adı sistemidir.

Örneğin, proxy son ekinin rtg.com’da olduğunu ve bunun üzerinden example.com’u görüntülemek istediğinizi varsayalım. Bunun için, siteyi tarayıcıda gösterdiği rtg.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Son ek proxy’leri, istenen içerik URL’sine proxy sunucusunun adını ekleyerek kullanıcının web’deki içeriğe erişmesine izin verir. Normal proxy sunucularıyla karşılaştırıldığında, son ek proxy sunucularının kullanımı daha kolaydır.

Bu konsept ilk olarak 2003 yılında IPV kapısı ve 2004 yılında Coral dağıtım ağı şeklinde geldi. Ancak proxy teriminin eklenmesi dört yıl sürdü.

işleyen

Bu tür proxy’ler, çeşitli çevrimiçi kaynaklardan kaynak arayan internet kullanıcıları için aracı görevi görür. Sonek sunucuları aşağıdaki gibi çalışır: –

Çevrimiçi kullanıcılar (teknik olarak istemciler olarak bilinir), çeşitli sunuculardan sağlanan hizmetleri arayan sunucuya bağlanır. Proxy sunucusu, isteği aldığında, trafik filtreleme yoluyla, ancak IP adresini kullanarak değerlendirme gerçekleştirir.

Talebin kabul edilmesi durumunda proxy sunucusu, müşteri adına hizmet talep ederek veya ilgili sunucuya bağlanarak kaynak sunar.

Son Ek Proxy’lerinin Amacı

Bir son ek proxy sunucusu iki işlev sunar veya yapar. İlk olarak, kaynağa erişimi hızlandırmak için önbelleğe almayı kullanır. İkincisi, makineyi anonim olarak tutar – temelde güvenlik amacıyla.

Sonek proxy’leri, aynı istemci tarafından yapılan önceki isteklerden kaydedilen içeriği alır ve böylece hizmet isteklerinin hızlandırılmasını sağlar. Son ek proxy’leri ayrıca donanım kurulumlarının maliyetini düşürmeye yardımcı olur.

Son ek proxy’leri, özellikle yeni ağ sistemleri ve güvenliğin hayati bir rol oynadığı kişiler için yararlıdır.

Yeni Yazılar

Windows VPS – Ucuz VPS Barındırma Kullanımları

admin

Harika Bir Minecraft Sunucusu Oluşturmanın Beş Adımı

admin

İstemci-Sunucu Bilgi İşlem ve Faydaları

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı