Sony, Bilgisayar Üretiminden Çekildi

Japonya’nın en köklü elektronik şirketlerinden Sony, bilgisayar üretiminden çekildi. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialar doğrultusunda Japon şirketin bilgisayar birimi olan VAIO ürün bandını durduracağı iddia ediliyordu. Çıkan iddialar karşısında suskunluğunu bozan teknoloji devi Sony, VAIO markasıyla yer aldığı bilgisayar sektöründen resmi olarak çekildiğini açıkladı.

Sony VAIO

Sony VAIO

Kişisel bilgisayar satışlarında zorlanmaya devam edeceğini öngören Sony, 1 Mart 2014’te sona erecek 2013 mali yılı için zarar beklediğini duyurmasının ardından bilgisayar birimini Japan Industrial Partners (JIP) adlı şirkete satma kararı aldı.

Bilgisayar üretiminden çekilen Sony, bununla sınırlı kalmayarak şirket bünyesindeki TV üretimini tekrar yapılandırma kararı aldı. Bundan sonraki süreçte Sony’nin TV bölümü Haziran ayından sonra yan kuruluş olacak.

Sony cephesinde yaşananlar bunlarla kalmayarak. Japon şirket 2014 mali yılının sonuna kadar 5000 kişiyi işten çıkaracak. Ayrıca Sony, cari mali yıl için 110 milyar yen zarar bekliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status