Sony Windows Phone Telefon Üretebilir

Akıllı telefon pazarındaki rekabete işletim sistemi çıkarak katılan yazılım devi Microsoft, bu alanda oldukça iddialı olmaya kararlı. Halen global pazarda Android işletim sistemi bulanan cihazların üstünlüğü yıkıcı bir şekilde devam ederken, bu hususun yazılım devinin gözünü pekte korkutmuş gibi değil.

Sony Windows Phone Telefon Üretebilir

Sony Windows Phone

Sony Windows Phone

Microsoft bilgisayar platformunda yakaladığı Windows işletim sistemi başarısını, mobil platform üzerinde de yakalamak istiyor. Böylelikle mobil üreticilerin en çok tercih ettiği işletim sistemi Android’e pazarı bırakmamış olacak.

Xperia modelleriyle çıkış yakalayan Japonyalı mobil üretici Sony şu sıralar Windows Phone işletim sistemli telefon üzerinde çalıştığı iddia ediyor. Microsoft’un bu durum karşısında Sony ile uygulamalar üzerine görüşmeler de sürdürdüğü söyleniyor.

Şu aralar en yoğun şekilde Windows Phone işletim sistemini kullanan telefon üreticilerinden birisi Nokia olduğunu bilmeyen yoktur. Bunun ardından HTC takip ederken, bakalım Windows Phone işletim sistemine Sony’nin katılıp katılmayacağını ileriki günlerde göreceğiz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status