Sony’den Microsoft’a Xbox One Tebriği

Sony’den Microsoft’a Xbox One tebriği. Konsol platformunun iki devi, Sony ve Microsoft yeni nesil oyun konsollarını satışa sürmesinin ardından tebrik mesajları göndermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan Sony PlayStation 4’ün Amerika ve Kanada’da satışa sürülmüştü. Bu satışın başlangıcıyla diğer konsol üretici Microsoft, Japonya kökenli konsol üreticisi Sony ve CEO Yoshida’nın Tweet hesaplarına tebrik mesajı göndermesi dikkat çekmişti.

Teknoloji dünyasında sıkça yaşanmayan bu tebrikler, aynı şekilde Sony’nin rakibine karşı tebrik mesajı gönderip göndermeyeceği merak konusu olmuştu. Yazılım devi Microsoft, Sony’nin ardından küresel pazara sürdüğü yeni nesil oyun konsolu Xbox One için Sony’nin CEO’su Shuhei Yoshida bir tebrik mesajı yolladı.

sony-microsoft-tebrik-mesajı

Twitter’ı en aktif şekilde kullanan CEO Yoshida kişisel hesabında; “Xbox One’ın global çıkışı için tebrik ederim” dedi. CEO’nun bu mesajının ardından PlayStation’ın resmi Twitter hesabından da bir tebrik mesajı gönderildi. Microsoft’un yaptığı jeste seyirci kalmayan Sony, bu tutumu ile teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Çünkü genellikle teknoloji şirketleri yeni ürünlerini satışa sürerken tebrik etmekten ziyade daha çok karalama kampanyası yapmayı tercih ediyor. Teknoloji dünyasında türüne az rastladığımız bu ender olay, bakalım ileri zamanlarda iki konsol üreticisini hangi açıklamalarla karşımıza çıkaracak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status