Sony’nin Minisi Xperia Z1 Compact Tanıtıldı

Akıllı telefon üreticileri Samsung ve HTC firmalarının ardından Japonyalı akıllı telefon üretici Sony de amiral gemilerinin minisini üretti. Kullanıcıların daha büyük ekranlı akıllı telefon kullanmak isteseler de bazı kullanıcılar mini boylarda cepte ve elde daha rahat kullanabilecek akıllı telefon kullanımından yana olduğu şüphesiz.

Xperia Z1 Compact

Xperia Z1 Compact

Sony’nin Minisi Xperia Z1 Compact Tanıtıldı

Sony’nin Xperia Z1 amiral gemisiyle yakaladığı başarıyı aynı özellikleri barından mini modeli Xperia Z1 Compact CES 2014’te tanıtıma çıktı. Genellikle diğer mobil üreticileri çıkardığı akıllı telefonların mini versiyonlarında donanım değişikliğine gitmeyi tercih ediyor. Fakat bu konuda Sony Xperia Z1 amiral gemisinin minisi olarak lanse ettiği Xperia Z1 Compact modelinde rakipleri gibi donanım değişikline gitmeyi tercih etmedi.

Xperia Z1 Compact Renkleri

Xperia Z1 Compact Renkleri

Xperia Z1 ile neredeyse aynı özellikleri barındıran Xperia Z1 Compact, 5 inç, 1920 x 1080 ekran yerini 4.3 inç (127 x 64.9 x 9.5 mm), 1280 x 720 IPS ekran ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca Xperia Z1′de olduğu gibi 20.7 megapiksel kamera Xperia Z1 Compact modelinde de bulunuyor. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle satışa sürülen Xperia Z1 Compact’ta 2.2 GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 2 GB RAM gibi aynı teknik özellikleri kapsayacak şekilde pembe, misket limonu, beyaz ve siyah renk seçenekleriyle satışa sürülecek. Xperia Z1 Compact fiyat hakkında henüz bir bilgi belirtilmedi.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status