Spotify, Last.fm’in Müzik Oynatıcısı Oldu

Günümüzde en popüler servis haline gelen dijital müzik dinleme servislerinden Spotify, Londra merkezli internet üzerinden hizmet veren Last.fm radyosu ile müzik severler için güçlerini birleştiriyor. İki müzik devi arasından anlaşma yaparak veri tabanlarını birbirleriyle paylaşma kararı aldılar.

Spotify - Last.fm

Spotify, Last.fm’in Müzik Oynatıcısı Oldu

Last.fm kullanıcıları dinlemek istedikleri parçayı servis üzerinde bulamadığı takdirde devreye Spotify girecek böylelikle kullanıcı istediği müziği elde etmiş olacak. Aynı şekilde Spotify kullanıcıları da dinlemek istedikleri şarkıları Last.fm üzerinden erişebilecek.

Last.fm sayfasının altında yer alacak Spotify müzik çalar eklentisi sayesinde Last.fm kullanıcıları ayrıca istedikleri müzikleri bu oynatıcı sayesinde liste oluşturup dinleyebilecekler. İki müzik servisinin veri tabanları birleşmesiyle Spotify, Last.fm’in müzik oynatıcısına dönüşmüş olacak.

Last.fm Spotify Player

Last.fm Spotify Player

Spotify ve Last.fm arasındaki bu yakınlaşma şüphesiz internet üzerinden radyo yayını yapan Last.fm’in işine geliyor. Telif hakları sebebiyle çevrimiçi müzik işine mesafeli tutum sergileyen  Last.fm, Spotify eşleşmesiyle bu olayı ortadan kaldıracak gibi duruyor. Fakat internet üzerinden yayın yapan Last.fm, 2009 yılından bu yana MU-Yap tarafından açılan dava sonucu Türkiye’de erişime kapalı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status