Spotsetter, Apple Tarafından Satın Alındı

Teknoloji ilerledikçe bu çizgide rekabet gösteren firmalarda bir birleriyle kıyasıya rekabet içerisine girmeye devam ediyor. Eski Google Maps çalışanları Stephen Tse ve Johnny Lee tarafından kurulan Spotsetter, Apple tarafından satın alındı.

Apple ile Google kıyasıya bir mücadele etmeye devam ediyor. Google’ın harita servisi karşısında biraz da olsa baş etmenin yollarını arayan Apple, mekanlar için kişileştirilmiş arama sonuçlarını ön plana çıkaran Spotsetter uygulamasını satın alarak yoluna devam ediyor.

Spotsetter Uygulama

Spotsetter Uygulama

Spotsetter, Zagat, OpenTable, TripAdvisor, Serious Eats ve Yelp benzeri platformlarda yer alan içerikleri kullanıcıya sunuyor. Yaklaşık olarak 5 milyon kullanıcısı bulunan Spotsetter, 40 milyonu aşan mekan bilgisini veri tabanında bulunduruyor. Ayrıca uygulama içerisinde 1 milyon mekanın içerik öğeleri eklenmiş durumda.

Apple tarafından gerçekleşen satın almanın ardında iki eski Google çalışanları Stephen Tse ve Johnny Lee, LinkedIn profil bilgilerine Apple’da çalışıyor olarak güncellemiş durumdalar. Tüm bu gelişmelerin ardından Spotsetter uygulaması artık uygulama mağazalarındaki yerine veda etti. Bu demek oluyor ki Apple yakın zaman içerisinde Spotsetter ile kendi harita uygulaması için büyük bir çaplı yenilik düşünmekte.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status