SSL Bağlantısı Hatasının Çözümü

Son günlerde bilgisayar kullanıcılarının internet üzerinde Google, Facebook ve YouTube gibi sitelere erişmeye çalıştığında zaman zaman SSL bağlantısı hatası alıyor. SSL bağlantısı hatasının çözümü hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Fakat bu sorun sisteminizden bulunan çerezlerin yanı sıra internet servis sağlayıcılarından kaynaklandığını belirtmek isteriz.

SSL

SSL Bağlantısı Hatası

Çünkü geçtiğimiz günlerde yasalaşan yeni internet yasasının hemen ardından SSL bağlantı hatası patlak vermeye başladı. Yasa içerisinde bazı maddelerde site yasaklanmasa dahil içeriğin bulunduğu sayfanın yasaklanması söz konusu olunca çoğu sitelerde aşırı yavaşlanma söz konusu oldu. Yani bir sitenin giriş sayfası değil fakat alt sayfası yasaklanabiliyor. Sanırım bu yasaklamalar üzerinde şuan yoğun bir çalışma olacak ki birçok yurt dışı sitelerde SSL bağlantı hatası alıyoruz.

SSL Bağlantısı Hatasının Çözümü

Çözüm olarak sizlere şuan için CCleaner programıyla bilgisayarınızdaki çerezleri silmek kalıyor. Eğer bu işlem sırasında tekrar SSL bağlantısı hatası alıyorsanız modeminizi kapatıp 5 dakika sonra açıp deneyin. Söylediğimiz tüm işlemler başarısız olursa yapacağımız tek şey internet servis sağlayıcısının biran önce SSL bağlantı sorununu gidermesi için sürekli müşteri hizmetlerine çağrıda bulunmak kalıyor.

İnternet Explorer,  Mozilla Firefox, Google Chrome ve Opera gibi web tarayıcılarından aldığımız SSL bağlantısı hatasının ana sorunuysa internet servis sağlayıcısı olduğunu sizlere tekrar hatırlatalım. Yukarıda verdiğimiz çözümden başka, sisteminizde değişiklik yapmaya gerek olmadığını ayrıca belirtmek isteriz.

Google SSL Bağlantısı Hatasının Kesin Çözümü

Google aramalarının yavaşlığından ve SSL bağlantısı hatası çözümünden kurtulmak için yapmanız gerekenler.

 • Öncelikle Google Chrome tarayıcısını kullanmalısınız.
 • Google Chrome tarayıcısını açın ve Ayarlar sekmesine giriş yapın
 • Ayarlar sekmesinde yer alan “Arama motorlarını yönet” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 • Arama motorlarını yönet penceresinde karşınıza çıkan ekranda yer alan “Diğer arama motorları” kısmındaki tüm içerikleri kaldırın ve aşağıdaki görsele bakarak sırasıyla size verdiğimiz bilgileri oradaki kutulara doldurun ve varsayılan arama motoru yaparak çıkın.
Google SSL Hata

Google SSL Hata Kesin Çözüm

1. Kutuya > Google

2. Kutuya > http://74.125.224.72/

3. Kutuya > http://74.125.224.72/search?output=search&q=%s

12 Yorumlar

 1. enes 5 sene önce
 2. emirreyiz 5 sene önce
 3. mert 5 sene önce
 4. mert 5 sene önce
 5. abdurrahman 5 sene önce
 6. Namık Taşkıran 5 sene önce
 7. fero 5 sene önce
 8. abdurrahman 5 sene önce
 9. Keedi 4 sene önce
 10. furkan 4 sene önce
 11. selda 1 sene önce
  • Ahmet 1 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status