SteelSeries’den iOS Uyumlu Yeni Oyun Kumandası

SteelSeries’den iOS uyumlu yeni oyun kumandası duyuruldu. 2014 yılının başlarında duyurduğu oyun kontrolcüsü Stratus ile olumlu tepkiler almayı başaran SteelSeries, tam boy olarak adlandırdığı yeni kontrolcüsü Stratus XL ile karşımıza çıktı.

Stratus ile iOS üzerinde olumlu tepkiler alan SteelSeries, yeni oyun kumandasında da birçok özellik barındırıyor. Stratus XL kontrolcüsünde yer alan düğmeler ise bir adet d-pad, aksiyon tuşları, L1/R1 ve L2/R2 tuşları, duraklatma tuşu, iki adet analog ve bir led panelden oluşuyor.

SteelSeries Stratus XL

SteelSeries Stratus XL

Stratus oyun kumandasında olduğu gibi tek cihaz üzerinden 4 kişiye kadar çok oyunculu oynama imkanı sağlıyor. Ancak bu özellikten yararlanabilmek için oynanan oyunun çok oyuncu desteği olması şartı ile. Stratus XL oyun kumandasının üzerinde yer alan led panel sayesinde çok oyunculu modda oyuna kaç oyuncunun bağlandığını ve oyuncu sırasını görebiliyoruz.

Stratus ile Stratus XL arasındaki en büyük fark ise boyut oranındaki farkın ön planda olduğunu söylemek isteriz. Stratus XL oldukça büyük boyuta sahi elimizde Xbox Gamepad ve PlayStation DualShock kumandası havasını katıyor. Buda büyük ele sahip olan kullanıcılar için oldukça iyi bir seçenek olacağını düşünebiliriz.

Stratus XL

Stratus XL

İki adet AA boyutundaki pil ile çalışan Stratus XL, 40 saate kadar çalışma süresi sağlıyor. Pil ömrü süresinin haricinde başka bir farklılık yer almazken Stratus XL, iOS 7 üzeri iPhone 5/5c/5s beşinci nesil iPod Touch, iPad Mini/Air ve dördüncü nesil iPad cihazlar üzerinde çalışabiliyor. Ürünün fiyatı hakkında ise henüz resmi bir fiyat bilinmiyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status