Steve Ballmer Basketbol Takımı Satın Aldı

Yazılım devi Microsoft köklerinde Bill Gates kadar geçmişi olan şirketin eski yönetim kurulu başkanı ve CEO’luk görevini 4 Şubat 2014’de yerini Satya Nadella‘ya bırakarak emekliliğini duyuran Steve Ballmer basketbol takımı satın aldı.

Teknoloji dünyasından uzak bir şekilde emeklilik geçirme konusunda istikrarlı görünen Steve Ballmer, NBA takımı LA Clippers’ı rekor fiyata satın alarak spor dünyasına atıldı. Ballmer, tarafından satın alınan LA Clippers takımı ise NBA tarihinin en yüksek satış rakamına ulaştı.

Steve Ballmer  LA Clippers

Steve Ballmer – LA Clippers

Steve Ballmer, LA Clippers basketbol takımı için tam tamına 2 milyar doları gözden çıkardığı spor dünyasına flaş haber olarak yer aldı. Sadece spor dünyasının değil birçok teknoloji bloguda gözünü bu satın almaya çevirdi. Satışın NBA tarafından onaylanmasının ardından Amerikan Ulusal Basketbol Ligi’nin en yüksek rakamlı satışı olarak tarihteki yerini alacak.

Microsoft’un CEO koltuğunda oturduğu tarihlerde aldığı radikal kararlar ile adını sık sık olarak duyduğumuz Steve Ballmer, bakalım Los Angeles Clippers basketbol takımının patronluk koltuğuna oturduktan sonra NBA’da başarılı olacak mı?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status