13.5 C
İstanbul
29/11/2023
Genel

Sunucu Ana Bilgisayarı Seçerken Kaçınılması Gereken Yaygın Hatalar

Çevrimiçi işletmenizin beklediğiniz kadar çok kişiye ulaşmasını istiyorsanız, web sitenizi kurmak için doğru sunucu barındırıcısını seçtiğinizden emin olmalısınız. Web sitenizi en profesyonel şekilde tasarlamış olabilirsiniz; ancak, doğru şekilde barındırmazsanız, siteyi kurma amacınız boşa çıkar. Bu nedenle, ortak olmak için doğru web barındırma şirketini seçmeden önce yeterince zaman ayırın ve araştırma yapın, çünkü burada küçük bir hata yapmak işiniz için felaket olabilir. Aşağıda, işletmelerin sunucu ana bilgisayarlarını seçerken yaptıkları yaygın hatalardan bazıları listelenmiştir.

1. Sizden çok düşük ücretler alan güvenilir sunucu ana bilgisayarları

Evet, web sitenizi çok düşük bir ücret karşılığında barındırmayı teklif eden bir sunucu barındırma fikri kulağa çekici geliyor; Ancak bu tür tekliflerle karşılaştığınızda, aklınızda bir alarm zili çalmalıdır. Çoğu zaman, barındırma sunucuları, işletmenizin kârından bir pay karşılığında size düşük oranlar sunabilir veya sitenize çok fazla reklam afişi yerleştirebilir, böylece müşterilerinizi web sitenizi ziyaret etmekten uzaklaştırabilir. Web barındırma şirketiniz hizmetleri için bu kadar gülünç derecede düşük fiyatlar sunduğunda, daha sonra sizi rahatsız edecek hiçbir gizli terim olmadığından emin olmanız gerekir.

2. Teknik destek sunan bir barındırma sunucusu seçme

Çoğu zaman işletmeler, bir web barındırma şirketinin ana işinin yalnızca web sitelerini barındırmak olduğunu düşünür. Ancak, bu sadece buzdağının görünen kısmı. İyi bir sunucu barındırma, sorun giderme, takılma, sunucu sorunları, artan trafik ve diğer ilgili sorunlar gibi sorunlarla karşılaştığınızda size 7/24 teknik destek sunmalıdır. Web siteniz düzgün çalışmadığında ve son kullanıcılarınız orada yayınladığınız içeriği görüntüleyemediğinde, öncelikle bir web sitesine sahip olmanın bir anlamı yoktur, değil mi? Bu nedenle, işler ters gittiğinde size teknik uzmanlık sunan bir sunucu ana bilgisayarı seçin.

3. Belirli hizmetleri kısıtlayan ana bilgisayarları seçme

Çevrimiçi işinizin başarılı bir şekilde çalışmasını istiyorsanız, temel internet araçlarına erişiminiz olmalıdır. Sunucu ana bilgisayarlarınızdan teklifler ve ayrıntılar aldığınızda, web sitenizi barındırmak için size sundukları araçları kontrol ettiğinizden emin olun. Olması gereken araçlardan bazıları, birden çok e-posta hesabı, web kullanım istatistikleri, URL yeniden yönlendirme, güvenli sunucular, özel barındırma, otomatik yanıtlayıcılar ve web alanı tahsisidir. Sahip olunması gereken hizmetler ile sahip olunması gereken hizmetler arasındaki farkı bilmelisiniz, böylece sunucu ana makineniz sizi sömüremez.

Sunucu ana bilgisayarlarınıza bazı temel sorular sorun, böylece işinizin doğasını ne kadar anladıklarını ve sunucularında sitenize nasıl yer ayırmayı planladıklarını öğreneceksiniz. Hedef kitlenizin web sitenizi tam olarak görmesini sağlamak için gereken her şeyi yapmalısınız. Asla düşük fiyatların veya ücretsiz web alanının cazibesine kapılmayın, çünkü bu işinizi sonsuza kadar mahvedebilir.

Yeni Yazılar

Atıkları 3D yazıcı hammaddesine dönüştürmek

admin

Cat5 ve Cat6 Kablo Arasındaki Farklar Nelerdir?

admin

Bulut Bilişimin Büyük İşletmeler İçin Hazır Olmasının 5 Nedeni

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Onayla Devamı