Surface 3 Resmi Olarak Tanıtıldı

Yazılım devi Microsoft’un tablet bilgisayarı Surface 3 resmi olarak tanıtıldı. Uzun bir bekleyişin ardından gün yüzüne çıkan Surface 3, Intel Atom işlemcisinden gücünü alıyor. İşlemcisinin yanı sıra zarif ve estetik tasarımıyla ön plana çıkan tablet bilgisayar oldukça hafif olduğu belirtiliyor. Yazım sektöründen sonra mobil sektöre de el atan Microsoft, daha önce Surface Pro modelini tüketiciye sunmuştu. Bu modelin ardından Surface 3 modelini çıkaran şirket oldukça iddialı gözüküyor. Yeni cihazda 10.8 inç büyüklüğünde Full HD bir ekran ve 1.6 GHZ hızında çalışan Intel Atom Z8700 işlemci kullanılıyor.

Surface 3

Surface 3

Ayrıca cihazda 8 Megapiksel ana kamera, microSD bellek yuvası, USB 3.0 girişi, Wi-Fi desteği, 2 GB RAM ve 64 GB dahili depolama kapasitesi ise ürünün diğer özellikleri arasında yer alıyor. Tasarım konusunda oldukça başarılı işler çıkaran Microsoft, Surface 3’ün gövdesine entegre edilen bütünleşik bir parça yardımı ile ayakta tutulmasını sağlıyor. Bunlara ilave olarak 622 gram ağırlığa sahip Surface 3 sonradan satın alınan Stylus Pen ve harici klavye gibi aksesuarlarla birlikte de kullanılabiliyor.

5 Mayıs tarihinden itibaren satışa sunulacak olan Surface 3, Windows 8.1 ile çalışıyor. Ayrıca ücretsiz olarak Windows 10 güncellemesi alacağını belirtelim. Tabletin yurt dışı fiyatı ise 499 dolar olarak belirtilmekte.

Yorumlar

  1. Ceylan 5 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status