Susan Wojcicki YouTube’un Yeni CEO’su Oldu

Google’ın kanatlarının altında bulunan popüler video paylaşım sitesi YouTube yeni CEO’sunu duyurdu. 2010 yılından beri CEO’luk görevini yürüten Salar Kamangar, yerine yine kendisi gibi Google’ın ilk çalışanlarından olan Susan Wojcicki YouTube’un yeni CEO’su oldu.

YouTube CEO Susan Wojcicki

YouTube CEO Susan Wojcicki

Popüler arama motoru Google, Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulmasının ardından şirket içerisinde işe başlayanlardan dokuzuncu olan Salar Kamangar 2010 yılından günümüze kadar YouTube’un CEO koltuğunda oturuyordu. Akşam saatlerinde gerçekleşen CEO değişikliğinde yine Google’ın ilk çalışanlarından on altıncı çalışan olan ve  ilk kuruluş günlerinde Google için evinin garajını açan Susan Wojcicki internetin bir numaralı video paylaşım sitesinin yeni CEO’su olarak koltuğu devir aldı.

YouTube’da yaşanan CEO değişikliği hakkında, Google CEO’su Larry Page’in açıklamada bulundu; “Kamangar ve tüm YouTube ekibinin inanılmaz işler başardı, YouTube’u her şeye hitap edecek ve bir milyar kişinin çatısı altında bulunduğu küresel bir topluluk haline getirdiler. Ayrıca oluşturdukları içerikle kullanıcının dünyaya ulaşabirliğinin yanı sıra para bile kazanabiliyor” olduklarını söyledi.

YouTube’un çiçeği burnundaki yeni CEO’su video paylaşım sitesinin reklam ortakları için iyi bir başlangıç olacağı kesin. Çünkü yeni CEO bundan önceki görevi Google’da reklam ve elektronik ticaretten sorumlu kıdemli başkan yardımcılığı görevini yürütüyor olması.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status