Tarayıcıların Değişmeyen Anasayfalarını Değiştirmek

İnternet üzerinde paylaşılan birçok ücretsiz program içerisine gömülü gelen adware ve malware gibi uygulamalar yüzünden internet giriş sayfasını değiştiremiyorsanız bu sorunu ufak bir uygulama sayesinde çözeceğiz. Kurulan programların içerisine gizle olarak yerleştirilen bu zararlı yazılımlar İnternet Explorer, Mozilla Firefox ve Google Chrome gibi internet tarayıcıların içerisine bulaşarak kendi ayarladıkları internet sitelerini açılış sayfası olarak açılmasını sağlarlar.

Tarayıcıların Değişmeyen Anasayfalarını Değiştirmek

İnternet tarayıcımızı kilitleyen bu uyanıklar bir daha internet tarayıcısının açılış sayfası değişmemesi için çeşitli adware ve malware gibi zararlı yazımlar atmayı da ihmal etmezler. Şimdi sizlere hem bu zararlı yazımlardan hem de internet tarayıcınızın açılış sayfasını nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz.

Tüm sorunlardan kurtaracak programın adıysa “AdwCleaner” isminde ücretsiz açık kaynak kodlu adware ve malware temizleme programı.

AdwCleaner İle Açılış Sayfasını Değiştirmek

Adware ve malware yazılımları, istenmeyen yazılımlar, toolbarlar ve değişmesi engellenen internet ana sayfalarını değiştirir.

Öncelikle AdwCleaner programını buradan indirip çalıştıralım. Alttaki görsellerin yardımıyla kısa bir süre içerisinde değişmeyen anasayfayı iki adımda değişmesini sağlayalım.

AdwCleaner -1

Yukarıdaki bağlantıdan indirdiğiniz programı çalıştırın. Açılan program ekranında “Tara” sekmesine tıklayın ve uygulama bilgisayarınızı tarasın.

AdwCleaner -2

AdwCleaner taraması bitmesinin ardından program ekranında yer alan “Temizle” sekmesine tıklayıp bilgisayarda yer alan adware ve malware gibi zararlı uygulamaların temizlenmesini sağlayın. Temizleme işleminin ardından program internet tarayıcınızı normal durumuna getirmek için bilgisayarı yeniden başlatacak. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra artık İnternet Explorer, Mozilla Firefox ve Google Chrome internet tarayıcınızın değişmeyen anasayfası eski haline dönmüş olacak.

Ayrıca bu program sayesinde V9.com vb. siteleri internet tarayıcınızdan da kaldırabilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status