Cep Telefonu İnternet Mobil Sosyal Medya

Telegram nedir, nasıl indirilir? Ücretli mi? İşte Telegram özellikleri…

Whatsapp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi büyük tartışma yaratırken bazı kullanıcılar Whatsapp’ı silerek farklı arayışlara yöneldi. Bunların başında ise Telegram geliyor. Telegram kullanmak isteyenler şimdilerde “Telegram nedir, nasıl indirilir? diye soruyor.

Whatsapp tartışmalı bir karar alarak Türkiye’de yeni kullanıcı sözleşmesine gidiyor. AB’de uygulanmayan bu sözleşmeye karşı çıkanlar Whapstam hesaplarını kapatma kararı aldılar. Farklı alternatifler arayan binlerce kişi Telegram’a yönelmiş durumdalar… Peki, Telegram nedir, nasıl indirilir?

TELEGRAM NEDİR?

Whatsapp’a rakip olarak kurulan anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Son dönemde Whatsapp’ın en büyük rakibi olarak ortaya çıkan ve şimdiden milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Telegram, büyümesini her geçen gün sürdürerek, daha çok insana ulaşıyor. Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Ağustos 2013’te kurulan Telegram ücretsiz olarak hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

TELEGRAM’IN BAŞLICA ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

– Gizli sohbet imkanı sunar. Sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile mesajlarınızı göremez.- Telefon numarası ile kayıt olunur. Ancak telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir.- Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilir.- Görüntülü ve sesli mesaj seçeneği vardır.- Mesajın Telegram dahil, üçüncü taraflara iletilmesi engellidir.- Kendini belirli bir süre sonra yok eden mesaj özelliği vardır. Bu mesajlar belirlenen sürenin bitiminde gönderici ve alıcı cihazlardan otomotik silinir.- Son görülme özelliği kapatılabilir.- Masaüstü uygulaması seçeneğiyle de kullanılabilir.- Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye bildirim gönderilir.

TELEGRAM NE KADAR GÜVENLİ?

Telegram uygulaması, WhatsApp ve Line gibi kitlesel pazar mesajlaşma uygulamalarından daha güvenlidir. Güvenliği zayıf bağlantılarda yüksek hızlı teslimat ve güvenilirlikle uyumlu hale getirmek için zamana göre test edilmiş algoritmalar üzerine inşa edilen MTProto protokolüne (açıklamaya ve gelişmiş SSS’ye bakın) dayanıyor. Protokolümüzün ve istemcilerimizin güvenliğini artırmak için sürekli olarak toplulukla çalışıyor.

TELEGRAM NASIL İNDİRİLİR?

Haberleşme uygulaması olan Telegram, iOS cihazlara APP Store; Android cihazlara Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir.

Google Play Link : https://play.google.com/store/apps/details?id=org.telegram.messenger&hl=tr&gl=US

İos Link : https://apps.apple.com/us/app/telegram-messenger/id686449807

İlgili Yazılar

Kablosuz hız arttırma nasıl yapılır?

admin

WhatsApp sohbetlerini doğrudan Telegram’a aktarma özelliği geldi

admin

Yemeksepeti hacklendi! Hangi bilgiler tehlikede?

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamı

Gizlilik ve Çerezler Politikası