Temple Run, 1 Milyar indirme Sayısına Ulaştı

Mobil platform üzerinde koşu oyunu akla geldiğinde ilk bahsedilen oyundan bir tanesi olan Temple Run, 1 milyar indirme sayısına ulaştı.

Imangi Studios şirketinde Keith Shepherd ve Natalia Luckyanova tarafından geliştirilen “sürekli koşmaya” dayalı olan Temple Run, ilk olarak iOS kullanıcılarının karşısına çıktı. Kısa bir süre zarfında iOS platformunda başarıya ulaşan oyun daha sonra Android kullanıcılarının deneyimine sunuldu.

Temple Run 1 Milyar indirme

Temple Run 1 Milyar indirme

2011 yılının Ağustos ayında App Store’da iOS versiyonu ile karşımıza çıkan Temple Run bu geçen zaman içerisinde 1 milyar indirme sayısını geride bıraktığı, oyun içerisinde toplamda 50 trilyon metre koşulduğu, 32 milyar defa ise ölündüğü ve 148 trilyon altın toplandığı bir infografik karşımızda.

Ayrıca Temple Run indirme sayısındaki cinsiyet dağılımına göre %60 kadınlar kalan %40 ise erkekler tarafından oluşuyor. Ülke dağılımına göre ise Temple Run en fazla Çin ve Amerika ülkelerinde oynandığı görülüyor. Böylelikle sonsuz koşu oyunu Temple Run yeni bir rekora doğru sürekli koşmaya devam ediyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status