Bilgi Teknolojileri

Tenda V300 VDSL Modem Kurulum Ayarları

Tenda V300 modemi kurmaya başlamadan önce modemin arkasına telefon hattınızın  kablo bağlantısını yapın ve bilgisayarınızla modem arasına ethernet kablosu takınız. Telefon hattının ışığının(modem üzerindeki sağdan ikinci ok işaretli ışığın) yandığından emin olun.

Bilgisayarınızda bir web tarayıcızı açıp adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basınız.Aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

Açılan sayfada kullanıcı adı kısmına “admin”, şifre kısmına da “admin” yazınız ve giriş yap butonuna tıklayınız. Aşağıdaki gibi sayfa açılacaktır. Açılan sayfadaki ayarlar VDSL hat tipine göre anlatılmaktadır. Eğer hattınız ADSL ise buradaki makalemizi okuyunuz.

Açılan sayfada Link Türü kısmını “VDSL”, Bağlantı Türü kısmını “PPPoe”, Ülke/Bölge kısmını “Türkiye”, ISP kısmını “TTNET-Vodafone-Turknet vb.”, Vlan ID kısmını “35” yapalım. Kullanıcı adı kısmına “servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını”, Şifre kısmına “servis sağlayıcınızdan aldığınız şifreyi” yazınız.

Modemin kablosuz ağ özelliğini kullanmak isterseniz aynı sayfadaki Kablosuz etkin kutucuğunu işaretleyiniz. Kablosuz SSID kısmına “gözükmesini istediğiniz kablosuz ağ adını”, Kablosuz anahtarı kısmına “istediğiniz kablosuz ağınızın şifresini” giriniz ve tamam tuşuna basınız. Bundan sonra modeminiz kurulmuş olacaktır. İnternete erişebilir ve kablosuz ağınızı kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Exchange Server – Database Oluşturma ve Kota İşlemleri

admin

TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları başvuruları başladı

admin

Python Kurulum – Linux

admin

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamı

Gizlilik ve Çerezler Politikası