Titan Aerospace Şirketini Google Satın aldı

İlk baktığımızda sadece bir arama motoru olarak lanse edebileceğimiz Google, son yaptığı satın almalarla birlikte teknolojinin her köşesinde boy göstermeye başladığını ifade edebiliriz. Daha önce robotik teknoloji üzerinde çalışan ve şuan için hali hazırda en iyi robot üretimine gerçekleştiren Boston Dynamics’i satın alan Google, bununla sınırlı kalmayarak robot teknolojisinde kullanacağı yapay zeka şirketi DeepMind’ı satın aldı.

Bu gerçekleştirdiği satın almalarla birlikte teknoloji üzerine büyük bir yatırım bağlayan internet sektörünün devi sadece bir arama motoru olmaktan çıkarak koskoca bir teknoloji duayeni olmak için düğmeye basmış gibi görülüyor.

Google Titan Aerospace

Google Titan Aerospace

Son olarak verdiğimiz satın alma örneklerine yakın olacak bir teknoloji şirketini daha Google satın aldı. Gökyüzünün en üst tepelerinde uçmayı başaran insansız hava aracı olarak belirtilen İHA üreticilerinden Titan Aerospace şirketini Google satın aldı.

Google gerçekleştirdiği bu satın almayla birlikte robot teknolojine yaptığı yatırımın ardından havacılık teknolojisine de el atmış oldu. Wall Street Journal kaynaklı haberimizde Google’ın Titan Aerospace için ne kadar para ödeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat şirket ve 20 çalışanı New Mexico’da kalmaya devam edeceği ve şirketin CEO’su Vern Raburn ise aynı şekilde şirketin başında duracak.

Google gerçekleştirdiği bu satın almayla birlikte bir süre önce duyurduğu balonlu internet olarak adlandırdığımız Loon Projesine destek olarak, dünyanın çeşitli yerlerine internet götürmeyi hedefliyor olacaklar.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status