Turkcell Müşteri Hizmetleri’nin Twitter Hesabı Hack’lendi

Bu yılın bitmesine sayılı günler kala dünyanın çeşitli yerlerinde siber saldırı haberleri ve hack olayları duymaktayız. Bir kaç ay önce Hollywood yıldızlarının iCloud hesaplarına yapılan saldırının ardından ortaya çıkan müstehcen görüntüler ve bunun peşine Japon teknoloji devi Sony’nin film stüdyosu Sony Pictures yapılan siber saldırının ardından daha vizyona girmemiş filmlerin torrent sitelerinde yayınlanmasına tanık olduk. Bu yaşanan olayların hepsi daha taze yani 2014 yılının sonlarına doğru yapılmış saldırılar.

@TurhcellHizmet (1)

Bugünde yeni bir hack vakası ülkemizin önde gelen GSM şirketlerinden Turkcell‘e yapıldı. Ortaya çıkılan bilgilere göre Turkcell Müşteri Hizmetleri’nin Twitter hesabı hack’lendi. Hesabı eline geçiren bilgisayar korsanı ayrıca Turkcell’i tehdit ederek, paket tarifelerinde indirime gitmemeleri dahilinde şirketin başka Twitter hesaplarını ele geçirmekle tehdit etti.

@TurhcellHizmet  (2)

Turkcell Müşteri Hizmetleri’nin resmi Twitter hesabı @TurkcellHizmet isimli hesabı yaklaşık olarak bir saat boyunca kullanan bilgisayar korsanı, hesap üzerinden ilginç tweet’ler attı. (Atılan tweet’ler konu içerisinde paylaşılmaktadır.)Atılan tweet’lerin ardından @TurhcellHizmet isimli Twitter hesabı, mikroblog sitesi yetkilileri tarafından askıya alındığı görülüyor. Bu hesap üzerinden yapılan paylaşımları dikkate almamanızı öneriyoruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status