Türkiye Projektör Sektörünün Lideri EPSON

EPSON, Türkiye’de ev sineması, eğitim ve kısa mesafe kullanımına ilişkin projektörlerde liderliğini ilan etti.

Türkiye Projektör Sektörünün Lideri EPSON

Gerçekleştirdiği AR-GE yatırımlarıyla ön plana çıkan teknoloji devi ve video projektör sektörünün dünya lideri Epson Türkiye’de de projektör pazarında üç ayrı segmentte liderliğe imza attı. 2013 mali yılını yaklaşık 20 bin adet video projektör satışıyla tamamlayan Epson Türkiye, gerek ürün çeşitliliği, gerekse 3LCD projektörlerde öncüsü olduğu, üç kat daha parlak ve zengin renkler üreten CLO (Eşit Derecede Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı) teknolojisi gibi kullandığı teknolojiler itibariyle projektör alanında bir çok segmentte lider durumda.

EB 1430Wi lifestyle

EB 1430Wi lifestyle

720p ev sineması kategorisinde yüzde 99 ile pazar liderliği

Ciddi yatırım yaptığı ve öncü olduğu bir alan olan ev sineması kategorisinde iki ayrı segmentte Epson 2013 yılının lideri.  Filmlerin 16/9 sinematik formatta yayınlandığı günümüze ev kullanıcılarının tercihi olan 1280×720 HD çözünürlük anlamına gelen, 720p Home Cinema kategorisinde Epson yüzde 99 pazar payı ve  2.198 adet ile lider konumda.

Epson, diğer bir ev sineması kategorisi olan ve en yüksek kalitede görüntü isteyen kişilere hitap eden, 1920×1080 çözünürlük sunan 1080p tabir edilen alanda ise yüzde 35.51 pazar payı ve 1.105 adetle liderliğe imza atıyor.

Epson EB G6900WU Ofis

Epson EB G6900WU Ofis

Ofis ve eğitim kurumlarının da tercihi Epson

Ofis ve eğitim kurumları gibi hemen hemen herkesin kullandığı, çok amaçlı giriş seviyesi üstü ürünler olan 3 bin ansi-lümen standart kategori projektörlerde de yüzde 22.74 ve 2.430 adet ile Epson Türkiye’de birinci sırada.  Epson’un lider olduğu bir diğer alan ise Ultra Short Throw (çok yakın atım) kategorisi. Bu ürün grubu ise; ağırlıklı eğitim kurumları ve akıllı ofis sistemini kullanan akıllı tahta gibi interaktif kullanım isteyen müşteriler için tasarlanmış, çok yakın mesafeden büyük görüntü verebilen aynalı sistem olarak tabir edilen ürünler. Bu alanda da yüzde 43 pazar payı ve 3.971 adetle liderlik Epson’da.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status