Türkiye’nin Yerli Akıllı Telefonunu Turkcell T40 Tanıtıldı

Türkiye’nin yerli akıllı telefonunu Turkcell T40 tanıtıldı. Yeni akıllı telefonun HD kalitesinde ses, yeni nesil kamera ve çift çekirdek işlemciyle göz dolduruyor. Cüzi fiyat ile satışa sunulması beklenen Turkcell T40 büyük ilgi çekeceğe benziyor.

Yerli Akıllı Telefon Turkcell T40

Yerli Akıllı Telefon Turkcell T40

Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu olarak tanıtılan Turkcell T40 akıllı telefonun tasarımını yine Türk mühendisler tarafından yapıldı. Türk kullanıcılarına özgün olarak tasarlanan telefon biri sade diğeri desenli olarak iki farklı kapak seçeneği ile geliyor. Yine Türk kullanıcıların sevdiği zil seslerli kanun, darbuka, bağlama gibi içerikler telefona yüklü. Bunlara ilaveten T40 telefonun bu özelliği alışkanlık haline gelen çaldır kapat hareketini tespit eden Türk mühendisler uygulamaya dönüştürüp Çaldır Kapat olarak Turkcell T40 akıllı telefona entegre edilmiş. Bu özellik sayesinde çağrı bıraktığınız numara T40 akıllı telefon tarafından geri aranıyor.

Türk Mühendis Tasarımı

Türk Mühendis Tasarımı

Şubat ayı içerisinde Barcelona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde Gebze kod adıyla söz ettiği T40, 6 ay sonra görücüğe çıktı. Geçen süre zarfında tasarım ve yazılım çalışmalarının bitmesiyle üretim aşamasını gelen Turkcell T40 Eylül ayının sonuna doğru satışa çıkması bekleniliyor.

Resmi olarak açıklanan akıllı telefon Android 4.1 Jelly Bean sistemiyle satışa sunulacak. Fiyat hakkında resmi bir bilgi vermeyen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, yeni akıllı telefonun bütçe dostu fiyata sahip olacağı notunu düştü.

Geliştirilmiş Kamera ve Ses Özelliği

Geliştirilmiş Kamera ve Ses Özelliği

Turkcell T40 Resmi Teknik Özellikler

Teknik özellikleri

Boyut: 126 x 64.8 x 10.85 mm

Ağırlık: 135g

Ekran: 4 inç, WVGA (480×800) LCD IPS 256K

İşlemci: Qualcomm 8225 1.2 GHz Çift Çekirdek

Platform: Android 4.1 Jelly Bean

Hafıza: 4GB

RAM: 1GB

Pil: 1600 mAh (Yaklaşık 240 saat bekleme, 480 dakika konuşma)

Renk: Siyah – Beyaz

Kamera özellikleri

• Yüz Tanıma Özelliği, Gülümseme Tanıma, HDR, Sıfır Gecikme, Otomatik Sahne Tanıma

• Arka Kamera: 5 MP Flash

• Ön Kamera: 0.3 MP

Turkcell T40 Tanıtım Videosu

SRS sertifikalı surround ses desteği ve gelişmiş kamerasıyla göz dolduran Turkcell T40 ilk yerli akıllı telefon olmasıyla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarabilecek mi? Şuan resmi olan bilgiler bunlar olup ilerleyen günlerde T40 hakkında yeni gelişmeleri tekrar sizlere aktaracağız.

2 Yorumlar

  1. sinan 6 sene önce
  2. Muhammed Ekşi 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status