Türksat 4A Geçişleri Ertelendi

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz Türkiye’nin yeni haberleşme uydusu Türksat 4A bu gece yarısı devreye alınarak 42 derece Doğu yörüngesinden alınan yayınların frekanslarında değişiklik olacaktı. Ancak Türksat kanal frekans değişikliğin ileri bir tarihe ertelendiğini bugün yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurdu. Türksat 4A uydusunun geçişlerinin ertelenme sebebi olarak mübarek Ramazan ayına denk gelmesinden dolayı hem yayıncı kuruluş hem de izleyicilerden gelen yoğun talep üzerine ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Türksat 4A Geçişleri Ertelendi

Turksat

Türksat

Yayıncı Kuruluşlardan ve Ramazan ayı nedeni ile izleyicilerimizden gelen yoğun talepler dikkate alınarak, 14 Temmuz 2014 tarihini 15 Temmuz 2014′e bağlayan gece yarısı, uydularımızdaki televizyon ve radyo yayınlarında yapılacak frekans değişiklikleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. Frekans değişikliğinin tarihi ile ilgili önümüzdeki günlerde bilgi verilecektir.

Türksat tarafından yapılan açıklamanın ardından 14 Temmuz gecesinden sonra yapılacak olan Türksat 4A uydu geçişleri iptal olduğunu ve uydu alıcınıza yeni Türksat 4A kanal frekanslarını girmemenizi hatırlatmak isteriz. Resmi olarak açıklamanın ardından Türksat 4A uydusuna geçiş ileri bir tarihe atanmış olup bu tarihide önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status